Нове життя Перемогу зустрів у Празі
:

Перемогу зустрів у Празі


Поділитися в соц.мережах.НародивсяІван Савелійович Дідух 10 квітня 1923 року на Житомирщині. Мирні дні змінювалися такими ж мирними місяцями та роками у мальовничому Поліссі. 

Аж раптом 22 червня 1941 року вибухнула страшна звістка - війна.Почалася евакуація. Ось тоді й потрапила сім’я Дідухів у Лукашівку.

Молодий, енергійний парубок йде добровольцем на фронт. Свій бойовий шлях розпочав у Ростові-на-Дону. Лінія фронту просувалася все далі на Північний Кавказ.

Пам’ятає, які жорстокі бої йшли за підніжжя гір Вовчі Ворота, за Лису Гору, Ельбрус.

Сержант-кулеметник Іван Дідух звільняв також західну Україну -  міста Івано-Франківськ, Мукачево, Ужгород, Чоп.
«На війні небезпечно та страшно скрізь, - згадував ветеран, - та найважче все ж було на Кавказі. Гірська місцевість, постійні дощі та тумани. Доводилось по декілька днів сидіти в окопах по пояс у воді та багнюці. А обсушитись ніде, бо багаття не можна палити, адже дим може видати місце перебування солдатів».
Перемогу визволитель зустрів у Празі, маючи на той час три кульових і п’ять осколкових ран. Переніс і контузію. Серед численних нагород - медалі «За відвагу», «За оборону Кавказу», орден Вітчизняної війни І ступеня, медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» та ще багато ювілейних нагород. Відзначився воїн-ветеран і в мирний час. Багато сил і старань Іван Савелійович доклав у відбудову зруйнованого фашистами народного господарства. Працював бригадиром польової бригади, в якій налічувалось 80 осіб. За високі показники у вирощуванні соняшнику Івана Савелійовича двічі нагороджували медалями «За доблесну працю», а також медаллю «Ветеран праці».

Не один раз він охоче розповідав дітям, онукам, правнукам, та вже й праправнукам про історичні події, свідком та учасником яких був сам.
Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 14 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...