Нове життя Люди нашого краю
:

Люди нашого краю


Поділитися в соц.мережах.Село Острівщина розташоване серед степів. Навесні потопає в білосніжних садах, влітку буяє зеленню. Немов сама назва говорить – зелений острів серед степу.А історія села починається дуже давно. Ця місцевість називалась «Диким полем», де постійно кочували хазари, печеніги, половці, монголи, татари Кримського ханства. Після завоювання цих земель Росією та ліквідації Запорізької Січі в 1775 році  їх було передано російським вельможам та іноземним колоністам. За військові заслуги отримав свій наділ на цій території дворянин Островський, що належав до польського шляхетного графського роду, багато з членів якого служили Російському Престолу.
Добре жилось дворянину Островському. Слід зазначити, що дуже полюбляв він полювати, а в ті часи 

Дата публікації: 22.01.2021 | Перегляди. 623 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

«Мамо, хліба» - ці слова, поки й очі не зімкну, не забуду», - не раз казала зі сльозами на очах Віра. То був голодний 1947 рік.Маленький пайок хліба, який видавали в колгоспі на день, несла дворічному Миколці. Крихти були на вагу золота. А скоринку підвішувала на  мотузочку до стелі над лежанкою: аби знав, що хліб ще є. А ще мама лежала теж пухла. І Вірині ноги вже ледве переступали. Та Бог милостивий. Якось після дощу, йдучи на роботу, натрапила на цілу галявинку грибів зморшків…
Невеличка на зріст, худенька і вся чорна від засмаги, як земля. Тільки очі у Віри були, як чисте спекотне небо,- блакитні. На вулиці Київській у Барвінковому жили і її дід, і прадід. Селяни. У голод 33-го помер Вірин тато Микита Нестеренко. А як у війну фашисти спалили хату, то матір з чотирма дітьми та єдиним вцілілим скарбом – іконою Божої Матері - прихистили сусіди. Вони ж допомогли потім зліпити землянку. 

Дата публікації: 27.11.2020 | Перегляди. 283 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

«І взявши порох із землі, Бог створив людину, і вдихнув у її обличчя дихання життя, і стала людина душею живою»  (Буття 2:7),  Як ми бачимо із Біблейської  історії зв`язок  людини із землею  тісний і міцний. «Ось дав Я вам усякі посівні трави, що розсівають насіння, -  які по всій землі, та всяке дерево, що має в собі плід з насінням для посіву, - це вам буде для їжі» (Буття 1:29) « У поті  свого  чола їстимеш свій хліб…» (Буття  3:19)   І з тих пір, як дав Творець  цей наказ людству,  воно добуває свій хліб тяжким трудом.  З роду в рід, з року в рік  сіється зерно трудящими руками у святу землю, яка протягом короткого часу зрощує нам насущний хліб, без якого жодна сім’я не сідає до столу.

Дата публікації: 30.10.2020 | Перегляди. 359 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Меморіальну дошку пам’яті Федорченка Вадима Олександровича урочисто відкрито на фасаді Верхньосамарської школи.Золота осінь, сонячні теплі дні, затишне подвір’я школи і…замість гамору - гнітюча тиша. Напередодні Дня захисника України учні Верхньосамарської школи разом з учителями, батьками Вадима та гостями із району вшановували пам’ять свого земляка, який навік залишиться молодим хлопцем.Народився герой 26 грудня 1994 року в родині хліборобів у селі Павлівка, закінчив Верхньосамарську школу, отримав спеціальність, а 14 жовтня 2013 року був призваний на строкову службу до лав Збройних сил України. Третього серпня 2014 року Федорченко підписав контракт і через деякий час потрапив до міста Дебальцево.

Дата публікації: 18.10.2020 | Перегляди. 324 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Танкіст Олександр Лавренко.…Екіпаж танка, яким командував командир танкової роти танкового батальйону 93-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Південь” капітан Олександр Лавренко, 21 липня 2014 року вів бій за населений пункт Піски в передмісті Донецька. Бронемашина Лавренка діяла у складі танкової роти за підтримки механізованого взводу. П’ять танків Т-64 і два БМП. Мета – захоплення та знищення опорного пункту терористів біля мосту між Пісками і Первомайським. Заволодіння населеним пунктом давало можливість закріпитися на підступах до обласного центру й розірвати кільце оточення навколо підрозділів Збройних сил України на території Донецького аеропорту.


Дата публікації: 10.10.2020 | Перегляди. 318 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

То цей рік для них є ювілейним.Династія Хрипченків розростається, поповнюючи ряди педагогів, які продовжують віддавати своє життя навчанню дітей. Сергій Миколайович Хрипченко очолює Верхньосмарську школу. Його дружина Світлана Петрівна  викладає у цій школі українську мову та літературу. Поряд з батьками працює й молодша донька Вікторія Сергіївна - учитель молодших класів. Старша  - Ольга Сергіївна на Дніпропетровщині навчає учнів рідної мови та літератури. А син - кандидат фізико-математичних наук Микола Сергійович Хрипченко, про якого ми писали на строніках «Нового життя»,  вже дев’ять років живе і працює за кордоном. Він доктор філософії.
Підростають і маленьки нащадки Хрипченків – Даша, Ваня та Марта. Вони ще маленькі, то, звісно, 


Дата публікації: 05.10.2020 | Перегляди. 236 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

С Т О Р І Н К И: 12 3 4 5 ... »» ... 16

ВСЬОГО НОВИН: 95

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...