Нове життя Люди нашого краю
:

Люди нашого краю


Поділитися в соц.мережах.Леонід Васильович Бурцев народився 6 січня 1925 року в сім’ї одноосібників у с.Покровка Близнюківського району. На початку 30-х років, шукаючи кращої долі, сім’я переїхала на Донбас до м. Костянтинівка, де Леонід закінчив семирічку, а пізніше фабрично-заводське
 училище (ФЗУ).Мирна праця радянських людей була перервана війною, на яку пішли воювати люди, народжені у 1921, 1922, 1923 роках, а за ними і молодші.
У 1944 році пішов на війну і молодий солдат Леонід Бурцев. Та на його долю вже випали роки визвольної місії: звільняв Польщу, штурмував Берлін, за що отримав не одну нагороду - ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня «За мужність» та більше 20 медалей.

Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 17 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

У далекому 1918 році Антон Лукич Червонець народився в с.Олійники Сахновщинського району. У 1933 р. разом з мамою переїхав до Лозової, де закінчив семирічку та здобув спеціальність слюсаря. Пройшли роки, пішов служити до армії. Після повернення одружився та мріяв про велику сім’ю, але все перекреслила війна.Спочатку навчався в Полтавському танковому училищі, пізніше - на Кавказі, де і прийняв своє бойове хрещення та отримав контузію і поранення. Після лікування - Сталінградський фронт, і знову поранення, через яке на санітарному потягу його відправили до Туркменії, де в той час перебувало танкове училище. Закінчивши його, Антон Лукич отримав звання лейтенанта і був направлений на танковий завод в Зауралля, звідти на Україну, де йшли тяжкі бої. Брав участь у визволенні Харківщини, де знову був тяжко поранений і відправлений на лікування до Саратова. 

Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 17 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Іван Микитович Городецький народився в заможній хліборобській родині у 1910 році. Все своє життя присвятив праці на землі. Трудився трактористом у колгоспі «Червона Зоря», а після війни - бригадиром тракторної бригади аж до виходу на заслужений відпочинок. У вересні 1941 року разом з колегами евакуйовував техніку Криштопівської МТС на схід. Доїхав до Новокиївського району Сталінградської області. Після розгрому фашистів під Сталінградом був призваний до армії.
Нелегкий шлях воєнними дорогами судилося йому подолати. Доводилося на автомобілі підвозити снаряди на передову. Та найбільше запам’яталося «пекло» на шляху від Сталінграда до Берліна, коли в жорстоких боях земля горіла, а вода в річках кипіла під час форсування. Багато тоді наших 

Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 14 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Гвардії старший лейтенант Пужайчереда Микола Олексійович народився у 1919 році в сім’ї трудолюбивих селян в селі Милівка Уплатнівської сільської ради. Дитинство та юність пройшли, як у всіх сільських дітей. До армії був призваний в 1939 році. З перших днів Вітчизняної війни пішов захищати Батьківщину від ворога. Із нагородного листа: «В бою з германським фашизмом на підступах до міста Сталінграда 16 вересня 1942 року під час наступу полку на висоту 102.0 гвардії старший лейтенант Пужайчереда, будучи зам.командира батальйону, безперервно знаходився в бойових порядках підрозділів батальйону і своїм власним прикладом надихав особовий склад на швидке виконання бойового завдання. В результаті батальйон першим зайняв висоту 102.0, захватив сім полонених солдатів, три ручних кулемети, п’ять автоматів і близько 18 тисяч патронів для гвинтівок. Сам Пужайчереда в цьому бою важко поранений. Гідний урядової нагороди ордена Червоного Прапора».

Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 13 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Всю війну, як кажуть, від дзвінка і до  дзвінка, пройшов наш земляк, житель Близнюків Йосип Кіндратович Ільченко. І все в одному 91-ому винищувальному авіаційному полку 256-ї авіаційної дивізії механіком літаків-винищувачів.З 1939 року проходив строкову службу у кадровій армії під Шепетівкою. А 22 червня 1941 року, коли знаходилися у таборі, рано-вранці підняли особовий склад по тривозі і перелетіли під Львів. З тих пір куди тільки не кидала його війна! Часто потрапляв у гарячі точки.Оборона Києва і Москви, грудневий 1941 рік, наступ під Ростовом, Курська Дуга, звільнення Бєлгорода, Харкова, Києва, Корсунь-Шевченківська битва, ліквідація контрнаступу гітлерівців під Житомиром, звільнення Кракова, завершальні бої під Берліном – це далеко не повний перелік бойового шляху старшого сержанта технічної служби Й.К.Ільченка.


Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 12 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Красень, чи не так? Таким був командир танка, учасник бойових дій - наш земляк Іван Маркович Прокопенко. У мирний час - вчитель української мови і літератури. Військовий підрозділ, де служив наш земляк, одним із перших зустрів війну на кордоні неподалік Бреста. Потім - сорокова танкова дивізія, з якою пройшов довгий бойовий шлях гвардії старшина Прокопенко. Вступати в бій доводилося з найпотужнішими в той час фашистськими «Тиграми» і «Пантерами».
За участь у кривавій битві на Волзі генерал армії Чуйков особисто вручив йому перший орден Червоної Зірки. Другий аналогічний орден солдат отримав під час визволення Харкова і області, хоча його бойовий шлях пройшов повз Близнюки.Цікаво те, що він виганяв гітлерівців із станиці Вешенської - Батьківщини письменника Шолохова. З боями пройшов Югославію, Угорщину, Австрію і закінчив війну неподалік міста Баден, а на Одері зустрівся з союзниками - американцями. 


Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 12 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

С Т О Р І Н К И: 12 3 4 5 ... »» ... 11

ВСЬОГО НОВИН: 66

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...