Нове життя Мужність, стійкість, подвиги...
:

Мужність, стійкість, подвиги...


Поділитися в соц.мережах.Красень, чи не так? Таким був командир танка, учасник бойових дій - наш земляк Іван Маркович Прокопенко.

У мирний час - вчитель української мови і літератури. 

Військовий підрозділ, де служив наш земляк, одним із перших зустрів війну на кордоні неподалік Бреста. Потім - сорокова танкова дивізія, з якою пройшов довгий бойовий шлях гвардії старшина Прокопенко. Вступати в бій доводилося з найпотужнішими в той час фашистськими «Тиграми» і «Пантерами».

За участь у кривавій битві на Волзі генерал армії Чуйков особисто вручив йому перший орден Червоної Зірки.

Другий аналогічний орден солдат отримав під час визволення Харкова і області, хоча його бойовий шлях пройшов повз Близнюки.Цікаво те, що він виганяв гітлерівців із станиці Вешенської - Батьківщини письменника Шолохова. З боями пройшов Югославію, Угорщину, Австрію і закінчив війну неподалік міста Баден, а на Одері зустрівся з союзниками - американцями. 

На запитання, що найбільше запам’яталося із війни, ветеран розповідав, що важко вирізнити якісь особливі епізоди - мужність, стійкість і подвиги були завжди поруч.
А ще йому запам’ятався полонений генерал Паулс -  улюбленець Гітлера, який зазнав поразки під Сталінградом.

До двох орденів Червоної Зірки додалися ордени Вітчизняної війни, «За мужність» та медалі «За оборону Сталінграда», «За бойові заслуги», «За взяття Відня», «За взяття Будапешта».
У мирний час І.М.Прокопенко сумлінно трудився на педагогічній ниві, виховуючи в учнів риси патріотизму, мужності, великої любові до Батьківщини.
Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 17 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...