Нове життя Мирні воїни на хлібних полях
:

Мирні воїни на хлібних полях


Поділитися в соц.мережах.«І взявши порох із землі, Бог створив людину, і вдихнув у її обличчя дихання життя, і стала людина душею живою»  (Буття 2:7), 

Як ми бачимо із Біблейської  історії зв`язок  людини із землею  тісний і міцний.
«Ось дав Я вам усякі посівні трави, що розсівають насіння, -  які по всій землі, та всяке дерево, що має в собі плід з насінням для посіву, - це вам буде для їжі» (Буття 1:29)
« У поті  свого  чола їстимеш свій хліб…» (Буття  3:19)   

І з тих пір, як дав Творець  цей наказ людству,  воно добуває свій хліб тяжким трудом.  З роду в рід, з року в рік  сіється зерно трудящими руками у святу землю, яка протягом короткого часу зрощує нам насущний хліб, без якого жодна сім’я не сідає до столу.

У селі Криштопівка проживає сім’я Орлових, які з діда-прадіда були хліборобами.

Семен Семенович (нині покійний) народився і виріс  на цій святій землі у 1923 році. Не встиг закінчити школу, як грянула Друга світова війна. Звичайно, не оминула вона й дім, де виріс Семен, то з 1943 по 1945 рік воював він, звільняючи рідну землю від німецько-фашистських загарбників. Закінчив війну у Берліні, на власні очі побачивши гітлерівську Німеччину, яку підкорили сила та патріотизм радянських воїнів.

Повернувшись додому живим і здоровим, уподобав собі  кмітливу,  розумну і сором’язливу дівчину Катерину, якій війна теж зламала всі плани, бо мріяла стати вчителем математики, а натомість потрапила на примусові роботи до Германії.

Склалася нова сім’я, в якій подружжя вже разом долало життєві перешкоди, а їх було багато. Тяжкі повоєнні часи випробовували на міцність кожного, але покоління, що зазнало  голоду,  холоду і страждань, виросло стійким, сильним та цілеспрямованим. Спільними зусиллями швидко піднімали  рідну країну з розрухи. Семен Семенович добре знався на техніці, тому спершу був комбайнером, а потім його обрали бригадиром тракторної бригади.

Господарська жилка, яку мав цей чоловік, згодилася йому у кропіткій роботі. На той час доріг ніде не було, тому, прокинувшись рано-вранці і побачивши сніжок чи дощ, мерщій  біг до осель трактористів, аби розчищали дороги до тракторної  бригади та до ферми. З ранньої весни до пізньої осені працював Орлов в полі, і всі земляки ставилися до нього шанобливо, поважаючи за чуйність, доброту до людей, великий досвід та несамовиту працездатність.

Семен Семенович був бригадиром двадцять років, а це чималий  термін. В родині Катерини та Семена Орлових народилося двоє синів - Микола і Анатолій (нині покійний). Босоноге дитинство цих хлопців пройшло непомітно, бо змалечку допомагали батькам у всьому, навчалися господарюванню, переймаючи досвід з пуп’янка.
«Вийде, бувало, мати з двору, прикладе руку до очей і дивиться пильно за обрій. Миколо! – гукає, - он бачиш, де пилюка над полем здіймається, – там твій батько працює. Бери  хутчіш   кошика і неси обідати!» - згадував Микола Семенович ті часи.
Закінчивши Криштопівську  школу,  Микола Орлов вивчився на електрика, водія і тракториста. Довго працював водієм у колгоспі  імені Кірова. Роботу свою знав, любив і ставився до неї з великою відповідальністю. Об’їздив  майже весь Радянський Союз, то зараз є що пригадати, а пізніше пересів за кермо трактора.

Одружився Микола на чарівній дівчині з красивим іменем Любов і з часом сім’я Орлових  продовжила свій славний рід, бо народилися Тетянка і Андрій. Таня стала вчителькою, втіливши в життя через ціле покоління мрію своєї бабусі Катерини. А ось Андрію на роду було написано продовжити хліборобську справу своїх рідних. Хоча змалечку хлопчик цікавився живою природою: знайде, бувало,  якогось жучка чи метелика і роздивляється годинами, однак з часом тяга до техніки взяла верх. 

Андрій Миколайович  після закінчення школи подався вчитися на  механізатора,  продовжуючи династію хлібодарів. То, відслуживши у армії, повернувся до рідної Криштопівки  і почав працювати за спеціальністю.  Доля так повертала, що декілька років трудився у Харкові, потім кочегаром у Криштопівській школі. 

Але все в житті є так, як має бути. Наразі  Андрій Миколайович Орлов топче дідову і батькову стежину, працюючи механізатором у ПСП «Тернівка». Чоловік любить свою роботу, працює добросовісно і самовіддано. Орлов любить повторювати: «Працюю,  як можу, бо краще  вже не можна,  а гірше - совість не дозволяє». Андрій має сім’ю, з дружиною Ларисою виховують  донечку Наталочку.

… Хлібороби, хлібороби – мирні воїни на хлібних полях, які своїм трудом несуть достаток, упевненість і спокій. Вони прості люди,  які  з гідністю виконують свою роботу. Дивлячись на польові кораблі, на думку приходять слова української поетеси Ліни Костенко: «Куди йдемо? Який лишаєм слід? Хто пам’ять змив, як дощик акварельку? Все менше рук, що вміють сіять хліб,  Все більше рук, що тягнуть все у пельку..».

Ми просто зобов’язані з повною відповідальністю розуміти всю цінність нашої землі, адже недарма її  називають Годувальницею. Великою тайною проростає в землі не тільки маленька  суха насінина, а проростаємо й ми, вкорінюємося у цю святу землю всім своїм серцем і душею, даючи  кожен  свій своєчасний плід. «У поті свого чола їстимеш свій хліб, доки не вернешся в землю, з якої ти був узятий, адже ти — земля, — і в землю відійдеш.» Буття 3:19.

   


Оксана ГРАЧ

Дата публікації: 30.10.2020 | Перегляди. 234 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

20.01.2021 | Перегляди. 8 | Категорiя: Нашi бесiди

В зв’язку із введенням «локдауна»  та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області з ...
20.01.2021 | Перегляди. 8 | Категорiя: Новини Харківщини

Під час інтерв’ю «Слобідському краю» голова Харківської обласної ради Артур Товмасян підкреслив, що усі ініціативи та напрацювання, які реалізовувалися обласною радою в минулому та мали позитивні результати і хороший відгук у громадах, будуть обов’язково продовжені.«За підтримки Європейського Союзу в області реалізується проєкт «Ефективна первинна ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 193 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 210 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...