Нове життя 29 вересня – День вихователя і всіх дошкільних працівників
:

29 вересня – День вихователя і всіх дошкільних працівників


Поділитися в соц.мережах.
Дитсадок - край дитинства, пісень і казок.

Вихователі дитячих садків. Про них нечасто пишуть в газетах, не «закидають» квітами, їх не запрошують на зустрічі вихованці, які закінчили школу. Вони мають невеличку зарплату. І лише кілька років тому держава оцінила їхню грандіозну працю і… встановила свято - День вихователя.

Їм батьки приводять дітей, щоб виховували впродовж дня. Починаючи з трирічного віку. Різних за характерами та темпераментом, незібраних, непосидючих. Колись одна з вчительок місцевої школи, підпрацьовуючи кілька годин в дитсадку вихователькою, була вражена важкою працею вихователів: «Не уявляла, ви ж нам у школу вже «готових» дітей передаєте».

У Галини Іванівни Купріянової (на знімку) понад 40 років стажу виховательки. Дехто з її вихованців вже на пенсії… А був далекий 1957 рік, коли молодесенька випускниця педучилища переступила поріг Близнюківського дитсадка №1, опинившись серед галасливого дитячого натовпу із зацікавленими поглядами в її бік. Вона стала їм другою мамою, доброю, лагідною, ніжною. Галина Іванівна була для дітей беззаперечним авторитетом. І вдома, розмовляючи з батьками, діти могли іноді заперечити: «А Галина Іванівна ось так казала». Вдалося почути спогади мам її вихованців: «Юрко якось сказав, що вона така добра, що і пожурить, і пожаліє»; «Сергійко якось притулився до мене і мовив: «Мамо, ти поший собі сукню як у Галини Іванівни, і зачіску зроби, як у неї».

Було, що зграя хлопців-старшокласників, перекидаючись міцними слівцями, побачивши її здалеку, замовкала, почула лише: «Тихіше, моя вихователька йде».

Галина Іванівна – педагог від Бога. Вона і сьогодні, не зважаючи на поважний вік, - зібрана, ошатно вдягнена, з тією ж красивою високою зачіскою, як в молодості. Подвір’я її садиби потопає в унікальних квітах, які вона пестить як дітей. Доглянутий городик, сад, біля двору – ні бур’янинки. І це при тому, що і здоров’я підводить, і сімейні проблеми складні, Знаходить вона час і хвору сусідку провідати, і колишнім колегам зателефонувати, підтримати їх морально. 

Вечорами часто згадує дитсадівський колектив, вихованців, передивляючись світлини. І на душі стає тепло від думки, що у свій час обрала нелегку, але творчу професію, яка дала змогу їй ліпити з кожного вихованця людину з доброю, красивою душею.

Тож привітаймо сьогодні зі святом тих, хто нас, маленьких, ніколи не зраджував, хто зустрічав нас ранками ще напівсонних на порозі затишної домівки - дитсадка. 

Валентина Грубник


Дата публікації: 30.09.2019 | Перегляди. 501 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...