Нове життя З гірким присмаком полину
:

З гірким присмаком полину


Поділитися в соц.мережах.14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 

У багатьох можуть виникнути сумніви: навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшанування учасникяв ліквідації?

Справа в тому, що 3 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйновани четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а  14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день – Днем ліквідатора.

Ще у далекому 1986 році учаники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.
 У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі День учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, бо
Додання державного статусу  Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству по проблеми ліквідаторів-чорнобильців, які, незважаючи на всі труднощі і проблеми, таки називають 14 грудня святом.
 
Вже 34 роки минає від вікопомної чорної дати 26 квітня 1986 року – дня трагедії, наслідки якої не дають  і, вочевидь, не даватимуть спокою ще багато років. Однак назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відмому куточку українського Полісся – Чорнобилі.

Ми висловлюємо слова вдячності  ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  низько схиляємо голови в скорботі перед пам’яттю тих, хто жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх держав і Європи. Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що  лише ми самі спроможні відвести біду від нашого дому.

Валентина Подушко, голова Близнюківської ГО «Союз Чорнобиль України»
Від редакції: всього на території Близнюківщини проживає 205 чорнобильців, з них учасників ліквідації – 87, потерпілих – 63, дітей потерпілих - 37, дружин померлих – 18.
Дата публікації: 14.12.2020 | Перегляди. 282 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1388 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1389 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1622 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1625 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...