Нове життя У села є майбутнє
:

У села є майбутнє


Поділитися в соц.мережах.На території Алісівської сільської ради  розташовані три населених пункти: Алісівка, Безпальцеве та Рижове.

Ця сільрада знаходиться за 25 км від від районного центру, з яким має автобусне сполучення. То про сьогодення алісівчан та ролі органу місцевого самоврядування для місцевих жителів розповідає сільський голова Сергій Миколайович Постніков. 

-  Кількість населення сіл катастрафічно зменшується. І ця тема завжди на слуху. Стосовно Алісівської сільської ради, де Ви є очільником, дана проблема не є винятком. Наприклад, Безпальцеве скоро, мабуть, зовсім залишиться безлюдним. Що Ви скажете з цього приводу?

- Міграція населення, на жаль, робить свою руйнівну справу. У Безпальцевому наразі зареєстровано 11 осіб, хоча живе тільки одна родина. В Рижовому 
зареєстровано 50 осіб, а в Алісівці – 550, але фактично проживає набагато менше. Масовий переїзд людей в міста та до Близнюків спричинений відсутністю робочих місць, необхідної інфраструктури, наявністю поганих доріг та ще, мабуть, незрозумілою для мене панікою, спричиненою плітками про те, що села не буде, все позакривають, то треба шукати кращого місця для життя, доки є час.

Впевнений, у села є майбутнє і досить непогане, бо маємо безцінний скарб – землю і працьовитих людей. Я живу в Алісівці, мої діти отримують освіту в місцевій школі, сільська рада робить все можливе, щоб підтримувати соціальну сферу, а цілюще сільське повітря, неймовірно красиві пейзажі та продукти харчування, вирощені у власному домогосподарстві – не зрівняти ні з чим. Та й місця у нас дійсно мальовничі, а в балках та на березі ставка ростуть рослини, занесені до Червоної книги України. 

- Ви сказали, що сільрада робить все можливе для розвитку села. То що ж зроблено?

-  Ми живемо в селі, знаємо всі проблеми з перших вуст, то й розв’язувати їх намагаємося на місцях. Важко в декількох рядках передати щоденну кропітку роботу працівників сільської ради, спрямовану на добробут місцевого населення. Щоденно мною  та секретарем сільської ради здійснюється особистий прийом громадян.

Найбільше  запитань стосується земельної реформи, низької орендної плати за земельні паї, оформлення спадщини та вчинення нотаріальних дій. Депутатський корпус складається з 12 осіб, які завжди з розумінням ставляться  до своєї роботи, допомагаючи сільраді. За це їм велике спасибі.
З 2017 року розроблена програма «Турбота» та затверджене на сесії сільської ради рішення про надання одноразової грошової матеріальної допомоги  місцевим жителям.

В минулому році під програму виділено матеріальної допомоги в сумі 133000 грн. на лікування тяжко- та онкохворих громадян та придбання одягу дітям матерів-одиначок.

Традиційно ми допомагаємо землякам оформлювати документи для отримання дотації на вирощування молодняку ВРХ, однак, хочу наголосити, що люди з кожним роком все менше утримують худоби. Так, зараз у селі дійне стадо складається всього з 21 корови. 

У 2019 році сільська рада уклала договір  на розробку проєкту організації території колишнього КСП ім. Челюсківців з розпаювання пасовищ та багаторічних насаджень. Наразі проведена топо- геодезична зйомка 713 га пасовищ та 39,9 га багаторічних насаджень. Вже навесні проведемо оплату камеральних робіт цього проєкту. Також виготовляється проєктна документація  з капітального ремонту водогону с. Алісівка на суму 75512 грн., оплачено виготовлення  проєктної документації для розпаювання пасовищ та багаторічних насаджень.

Треба сказати, що наша громада забезпечена питною водою. За рахунок місцевого бюджету вирито дві глибинні свердловини. 

Для наведення санітарного порядку на території  Алісівки щороку з центру зайнятості на громадські роботи направляється 2-3 особи.

- Часто до газети звертаються з подяками на Вашу адресу учні Алісівської школи та їхні батьки. Опіка над освітніми закладами є в пріоритеті органу місцевого самоврядування?

- Так, школа та дитячий садок – це ті заклади, які ми всіма силами намагаємося вберегти від буревіїв сьогодення наскільки це в наших можливостях. Сьогодні в Алісівській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається всього 44 учні. Вже два роки всі без винятку діти харчуються безкоштовно. Через тимчасові труднощі, що виникли через невчасну сплату земельного податку базовим сільгосппідприємством, у січні та лютому прийдешнього року школярів годували за кошти батьків, але з березня плануємо поновлення безкоштовного харчування. 

Протягом двох років за кошти сільського бюджету ми возимо дітей та молодь Алісівської сільської ради в санаторій «Дніпровські зорі», розташований на узбережжі  Азовського моря (Кирилівка). У 2018 році витратили на оздоровлення 127650 грн; у 2019 - 164460 грн. Постійно надаємо субвенції  на ремонт шкільного автобусу, запчастини, пально-мастильні матеріали та власне ремонтуємо і приміщення школи. 

Поліпшуючи матеріально-технічну базу закладу освіти, у всіх класах замінено парти та стільці – це необхідно для нормального фізичного розвитку дітей. А для того, щоб їм було куди дівати енергію на перервах та після уроків, в коридорі першого поверху школи встановлено новенький тенісний стіл, теж куплений за кошти сільського бюджету.

 З 2016 до 2018 року за рахунок субвенції сільської ради функціонували і три гуртки: «Оздоровчий волейбол», «Цікава інформатика», «Народна творчість», але зараз вони не працюють, бо на початку 2019/2020 навчального року не було змоги їх фінансувати. 

Дошкільний навчальний заклад, де зараз виховується 16 дітей, розташований у будівлі школи. За харчування малечі батьки платять тільки 5%, іншу суму додає сільська рада. Ремонт садочка робимо без залучення батьківських коштів. 

Починаючи з 2015 року, Алісівська сільська рада бере участь в  обласному конкурсі міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», то  завдяки проєкту «Діти – майбутнє України!» ми придбали обладнання для дитячого ігрового майданчика, який встановлено на території Алісівського ДНЗ. Вартість співфінансування, виділена з сільського бюджету, становить 40325 грн. Також ми виграли у цьому конкурсі комп’ютерний кабінет для нашого клубу, сума співфінансування сільської ради становила 73780,00 грн.. Правда, вирішили розмістити його у школі, щоб юним аматорам зручніше було готуватися до культурно-масових заходів.
 
Щороку всі вихованці ДНЗ та учні ЗОШ отримують новорічні подарунки. Хочу сказати, що у разі звернення до депутатського корпусу сільської ради директора школи чи завідувача садка – відмови їм немає.  

- А яку підтримку від сільської ради отримують заклад культури та фельдшерсько-акушерський пункт?

- В сільському клубі зроблено косметичний ремонт, замінено всі вікна та двері на енергозберігаючі. Для цікавого дозвілля місцевих жителів купили більярдний стіл, за яким вечорами збирається і молодь, і люди літнього віку. Вже традиційними стали проведення Дня села, Масляної та Івана Купала, під час яких проводимо розіграш лотереї, закуповуємо подарунки для конкурсів тощо.

А ось з медичним обслуговуванням у нас просто біда. З 1 лютого звільнилася фельдшер Алісівського ФАПу, і кадрове питання стоїть дуже гостро. То, можливо, прочитавши статтю, хтось захоче приїхати до нас працювати.

Звісно, бути медиком на селі - це досить складне, надто відповідальне завдання. Однак, сільська рада намагається все зробити для того, аби поліпшити надання медичних послуг, покращивши умови самого закладу. Для цього в центрі Алісівки придбано будинок, в якому зроблено капітальний ремонт і закуплено необхідне медобладнання.

       Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 02.03.2020 | Перегляди. 216 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...