Нове життя Створення належних умов для реалізації сирого м’яса у Близнюках
:

Створення належних умов для реалізації сирого м’яса у Близнюках


Поділитися в соц.мережах.Сучасне українське законодавство у сфері безпечності харчових продуктів досить жорстке.

Порушення цих вимог з боку підприємців, діяльність яких пов’язана з обігом харчових продуктів, тягне за собою чималі штрафні санкції.

У зв’язку з цим Близнюківським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області регулярно проводиться роз’яснювальна робота з підприємцями всіх форм власності як під час проведення планових і позапланових заходів державного контролю (перевірки), так і за допомогою нарад, семінарів, круглих столів, публікацій в ЗМІ тощо. Дуже важлива вимога чинного законодавства – це забезпечення простежуваності походження харчових продуктів «З лану – до столу».

Наприклад, аби бути впевненим у безпечності сирого м’яса, необхідно знати, чи зареєстрована була тварина в Єдиному державному реєстрі тварин з присвоєнням унікального номеру, що відображений на бірці (встановлюється на вухо тварини (ВРХ, свині, кози, вівці), – так звана ідентифікація.

Таким чином можна з’ясувати, в якому господарстві тварина утримувалась, чи всі необхідні профілактичні обробки (профілактичні щеплення, дослідження на інфекційні та паразитарні хвороби тощо) проводилися власником тварини з метою запобігання передачі інфекцій, спільних для людей і тварин. В іншому державному реєстрі – Реєстрі потужностей операторів ринку – повинні бути зареєстровані всі виробники харчових продуктів як рослинного, так і тваринного походження, а також підприємці, які займаються транспортуванням, зберіганням, реалізацією харчових продуктів, тобто обігом харчових продуктів. 

Перевіривши інформацію у вищезазначеному реєстрі, споживач або посадові особи державних контролюючих органів можуть знайти дані про місце розташування підприємства, магазину, пасіки тощо. Таким чином також можна встановити походження (або етап транспортування) харчових продуктів або сировини. 

Дуже велике значення має, в яких умовах відбувається реалізація населенню харчових продуктів або сировини тваринного походження.

Так, на сьогоднішній день в смт. Близнюки актуальним є питання упорядкування ринкової торгівлі м’ясом (сировиною тваринного походження). Існують вимоги, які виключають торгівлю м’ясом прямо на вулиці, і ось основні з них: 

1. Це повинно бути відповідно обладнане приміщення, де для стін, підлоги, стелі, дверей використовуються непоглинаючі, непроникаючі, нетоксичні та придатні для миття матеріали. Рекомендовано стіни кімнати для торгівлі та кімнати  для миття торгівельного інвентаря облицьовувати на висоту 1,8 м водостійким матеріалом, можливо, глазурованою плиткою.
2. Має бути забезпечена достатня кількість гарячої та холодної води для господарсько-побутових і питних потреб.
3. Наявність торгівельно-технічного обладнання, торгівельний інвентар (стіл, сокира, ножі, лотки тощо) з нержавіючих та легкомийних матеріалів.
4. Наявність холодильної камери та холодильника-ізолятора.
5. Забезпечення в достатній кількості прибиральним інвентарем, засобами для миття, мийними та дезінфікуючими засобами, які повинні зберігатися в окремій кімнаті, обов’язкова наявність рукомийника. 
6. Періодично необхідно проводити дератизаційні заходи.
7. Особиста медична книжка та гігієнічне навчання реалізатора продукції.
8. Забезпечення спецодягом, засобами особистої гігієни.
9. Наявність супроводжуючих ветеринарних документів (якщо реалізація з іншого району чи області, наявність у власника ветеринарного свідоцтва Ф№1, а якщо в межах району – ветеринарної довідки).
10. І обов’язково проводиться ветеринарно-санітарна експертиза первинної продукції (кожної туші).

На минулому тижні за ініціативи районного управління відбулося засідання «круглого» столу на тему: «Створення належних умов для реалізації м’яса сирого (сировини тваринного походження) з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері безпечності харчових продуктів», де також взяли участь Близнюківський селищний голова Геннадій Король, директор Лозівської міжрайонної лабораторії Держпродспоживслужби, начальник Близнюківської районної державної лікарні ветеринарної медицини та зацікавлені підприємці. 

В атмосфері активного обговорення проблеми, а подекуди полеміки та суперечок, здається, виникло спільне розуміння, що треба щось змінювати. Тож хочеться думати, що спільно вдасться реалізувати створення належних умов для реалізації м’яса відповідно до вимог чинного законодавства.
Наостанок хочу зазначити: Шановні споживачі, пам’ятайте! Ви маєте право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпечність харчових продуктів (або сировини), які Ви купуєте. 

Адже це – запорука Вашого здоров’я.

Олександра Уколова, начальник Близнюківського РУ ГУ Держпродспоживслужби 
Дата публікації: 16.03.2020 | Перегляди. 62 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...