Нове життя Старости у Близнюківській громаді: відповіді на п’ять найпоширеніших запитань
:

Старости у Близнюківській громаді: відповіді на п’ять найпоширеніших запитань


Поділитися в соц.мережах.1. Чи будуть збігатися межі старостинських округів з межами колишніх сільських рад?

Не обов’язково. Керівництву громади при формуванні старостинських округів важлива максимальна зручність для жителів в отриманні послуг та більш-менш рівномірний розподіл кількості жителів у кожному із таких округів. Тому перенесення населених пунктів з одного в інший старостинський округ не виключене.

Але ці зміни відбудуться не раніше 2022 року, оскільки 2021 рік – це перехідний період, коли старостинські округи будуть утворені в межах колишніх сільських рад.

Додамо, що 22 грудня 2020 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост».

Відповідно до нього, старостинський округ утворюється, як правило, у складі населеного пункту (населених пунктів), на території яких проживає не менше ніж півтори тисячі жителів.

2. Чи мають голови та секретарі колишніх сільських рад переважне право претендувати на посади старост?

Не мають. У законодавстві зазначено, що староста затверджується селищною радою за пропозицією селищного голови. Але очільник громади Геннадій Король обов’язково перед призначенням старост проведе зустрічі з громадянами у старостинських округах, щоб вивчити думки людей стосовно того, кого вони вважають місцевими лідерами.

Окрім цього, якщо законопроєкт №4535 буде прийнято, то староста буде затверджуватися селищною радою за пропозицією відповідного селищного голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.

3. На який строк затверджується староста?

Староста затверджується на строк повноважень ради. Тобто, на 5 років за умови, що не буде призначено позачергових виборів ради.

4. Чи може бути старостою мешканець іншого населеного пункту, переселенець, або особа без місця реєстрації у відповідному селі чи селищі?

Так, може. Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.

5. Чи можуть жителі старостинського округу вплинути на визначення особливих повноважень свого старости?

Так. Повноваження старости визначені у ч. 4 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Але цей перелік не є вичерпним – у відповідному положенні Близнюківська селищна рада може визначити також інші повноваження старости.

Тому, шановні жителі Близнюківської громади, запрошуємо вас до співпраці! Допоможіть визначити, які особливі повноваження повинен мати староста у кожній окремій місцевості, щоб представляти ваші інтереси належним чином.

Джерело: сайт Близнюківської селищної ради
Дата публікації: 12.02.2021 | Перегляди. 1126 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1091 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1095 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...