Нове життя Співпраця заради позитивного результату
:

Співпраця заради позитивного результату


Поділитися в соц.мережах.Софіївська сільська рада Близнюківського району розташована на відстані 11 км від районного центру – селища міського типу Близнюки. До її складу входять такі села - Софіївка Перша, Новоселівка, Новомар’ївка, Мар’ївка, Роздолівка, Рудаєве та Зубове, на території яких проживає 806 осіб.

Про сьогодення жителів цієї сільської ради розповість очільник місцевого самоврядування Наталія Всеволодівна Матвієнко.

- Наталіє Всеволодівно, до скаду Софіївської сільради входить сім населених пунктів, а які об’єкти соціальної сфери тут функціонують?

- Всі заклади соціальної сфери розташовані у Софіївці Першій, яка є центральним і найбільш заселеним населеним пунктом сільської ради – це Софіївська Перша гімназія Близнюківської районної ради, сільський Будинок культури (СБК),
 дошкільний навчальний заклад (ДНЗ), фельдшерський пункт, бібліотека-філія, відділення поштового зв’язку, торгові точки і власне сільська рада. 

- Розкажіть, будь ласка, детальніше про заклади освіти, адже зовсім нещодавно Софіївська середня школа не була малочисельною.


- Так, наша школа славилася на весь район, з її стін вийшло багато видатних і працьовитих людей. Однак, наразі батьки вирішили підвозити 20 дітей на навчання до Близнюківського ліцею, то залишилося в Софіївській школі всього 23 учні.

Хочу нагадати, що після прийняття Закону України «Про освіту» 5 вересня 2017 року були внесені деякі зміни до Закону України «Про загальну середню освіту», згідно з якими Софіївську Першу школу І-ІІІ ступенів було перейменовано в гімназію - заклад середньої освіти II ступеня, що забезпечує базову середню освіту, а в році прийдешньому взагалі готуємо документи на перетворення у філію опорної школи Близнюківського ліцею. Пояснити міграцію учнів та рішення їхніх батьків стосовно такого кроку я особисто не можу.

Хочу зазначити, що сільська рада забезпечує освітній заклад всім необхідним: всі без винятку діти харчуються за рахунок сільської ради, ремонти в класах та будівлі теж робимо власними силами, не залучаючи ні батьків, ні їхні кошти. Власне у будівлі зроблено капітальний ремонт, замінено всі вікна на енергозберігаючі склопакети, класи облаштовані необхідними меблями та достатньою матеріально-технічною базою, педагогічний колектив висококваліфікований.

Наша школа (тепер гімназія) побудована за типовим планом та ще й біля соснового бору. Будівля двоповерхова з великим спорзалом, харчоблоком, актовим залом, облаштованим фойє, то й за більшої кількості учнів використовувалися не всі приміщення. Разом з громадою ми прийняли рішення, що в цій же будівлі буде функціонувати фельдшерський пункт, бібліотека та ще дошкільний навчальний заклад. 

Про ДНЗ окрема розповідь. Софіївський дитячий садочок після довготривалої перерви почав свою роботу в будівлі школи, так би мовити, з нуля: спочатку підшукували приміщення, бо колишнє було вже непридатним для роботи, набирали персонал, закуповували меблі, іграшки, постільну білизну, облаштовували дитячий майданчик.

В процесі роботи підвели воду, зробили каналізаційну систему, придбали пральну машину-автомат, обладнали туалетну кімнату, а в ігрову купили навіть сухий басейн. Сьогодні в садочку є необхідні умови для навчання, відпочинку та здорового зростання дітей. До слова, вже цьогоріч плануємо харчувати малюків теж безкоштовно, виділяючи по 35 грн в день на дитину. Для гармонійного розвитку вихованців та вивчення національних традицій українського народу працівники дитсадка облаштували яскраву кімнату в давньому українському стилі.

Також вже реалізовано міні-проєкт «Тепло в садочку, любов від людей - запорука здоров’я наших дітей», загальна кошторисна вартість якого склала 215,26 тис.грн. В ході виконання заходів цієї задумки здійснено зовнішнє утеплення стін та заміну радіаторів опалення, в результаті чого в дитячому садочку стало затишно та тепло. Щороку для дошкільного навчального закладу виділяються кошти із сільського бюджету для ремонту приміщення, придбання іграшок, посуду, іншого необхідного приладдя. 

Діти – наше майбутнє, то я як очільник місцевого самоврядування намагаюся приділяти більше уваги закладам освіти.

- Софіївський Будинок культури своїми послугами охоплює всіх мешканців сільської ради та знаходиться в оперативному управлінні відділу культури і туризму  Близнюківської  райдержадміністрації. На базі закладу культури функціонує досить популярний на Близнюківщині самодіяльний колектив «Файні пані». Розкажіть про дозвілля Ваших земляків.

-  В Софіївському сільському Будинку культури постійно проводяться масові заходи, в яких беруть активну участь чи не всі мешканці села Софіївка Перша та навколишніх сіл нашої сільської ради. Тут створені  вокальний та фольклорний колективи художньої творчості, функціонує дитячий танцювальний  гурток, молодь у вихідні має змогу потанцювати на дискотеці.

Аматорські колективи демонструють високу майстерність і професійність, беруть активну участь в районних культурно-мистецьких заходах та неодноразово представляли Близнюківщину на обласних конкурсах та фестивалях. У 2019 році «Файні пані» брали участь у фестивалі фольклорної пісні «Лісапетфест» в Хмельницькій області, у січні цього року вже побували на Всеукраїнському фестивалі «Вертепфест».

Звичайно, як і скрізь, у нас були проблеми, які гальмували роботу СБК. Одна з них – незадовільна матеріальна база закладу культури, яка востаннє оновлювалася в 90-х роках минулого сторіччя. Однак, у 2019 році в рамках міні-проєкту придбано новий одяг сцени, акустичну звукопідсилювальну апаратуру з  мікрофонами та сценічні національні костюми для учасників художньої самодіяльності. Упродовж минулих років в приміщенні сільського Будинку культури здійснено заміну вікон на сучасні енергозберігаючі склопакети, встановлено вхідні двері.

Члени Вуличного комітету «ВУЛИЦЯ Лесі Українки» села Новоселівка, з метою створення на базі Софіївського сільського Будинку культури осередку для культурного відпочинку та змістовного дозвілля членів громади, ініціювали питання щодо придбання та встановлення на першому поверсі будівлі спортивних тренажерів. Відтак, ми маємо тренажерний зал, де дорослі у свій вільний час, а студенти - у вихідні та на канікулах займаються спортом та зміцнюють своє здоров’я. 
 
Хочу також нагадати, що наша сільська рада славиться спортивними родинами, серед яких сім’ї Оробченків, Кондр та Манзюків. Неодноразовими переможцями спортивних змагань місцевого та районного рівня є сільські волейбольна та футбольна команди. І це тільки невеличка частина досягнень та творчих доробок жителів нашої сільської ради, які є головним і найдорожчим скарбом нашої громади.

- Досить дієвими для сільських рад є виграші у щорічному обласному конкурсі міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Про деякі реалізовані проєкти Ви вже розповіли вище, а які ще вже втілені в життя на території Софіївської сільської ради? 

 -  У 2013 році було успішно реалізовано міні-проєкт «Сучасні побутові умови для учнів сільської школи – облаштування внутрішніх туалетів та каналізації в приміщенні Софіївської Першої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», що дало змогу громаді села Софіївка одній із перших у районі облаштувати внутрішні туалети в навчальному закладі.

У 2016 році в рамках реалізації заходів міні-проєкту «Світло селу», загальною вартістю 49,74 тис.грн., відновлено вуличне освітлення в селі Софіївка Перша.

У 2018 році на території нашої сільської ради здійснено реалізацію відразу трьох міні-проєктів. Так, завдяки  проєкту «Вуличне освітлення - запорука безпеки та ознака добробуту» зроблено реконструкцію вуличного освітлення в населених пунктах Софіївської сільської ради на суму 297,2 тис.грн.. 

Міні-проєкт «Модельна бібліотека - впевнений крок до розвитку успішної громади»,  загальна вартість якого склала 228,00 тис.грн.,  допоміг сільську бібліотеку розмістити в приміщенні колишньої майстерні Софіївської школи, де було замінено радіатори опалення, зроблено косметичний ремонт приміщення та поповнено матеріальну базу бібліотеки сучасною комп’ютерною технікою і меблями. 

У році прийдешньому теж обов’язково братимемо участь у конкурсах, адже у разі виграшу до сільської ради надійдуть значні кошти, які використовуватимуться для поліпшення добробуту місцевих жителів.

- Діяльність сільської ради – це робота з людьми, розв’язання щоденних проблем членів громади, налагодження співпраці з місцевими меценатами та стале функціонування депутатського корпусу. Судячи по вагомих результатах зробленого за останні роки, Вам як очільнику місцевого самоврядування вдається знаходити і час, і компроміс, і можливість для того, щоб врегулювати ці питання. Як Вам це вдається?

- Повірте, іноді не вистачає ні сил, ні можливостей, ні часу, ні навіть бажання, бо люди різні бувають і часто, навіть не розібравшись в можливостях сільської ради, в законодавчій базі, вимагають неможливого. Тому не завжди і не все вдається. Однак, душа болить за все, що заважає громаді розвиватися.

Сьогодні мене особливо хвилює майбутнє нашої школи та садочка. Молодь не повертається до рідного села, і народжуваності фактично немає. Сільська рада багато робить для розвитку села, для дозвілля молоді, але робочих місць замало, то й маємо те, що маємо. Втім, треба продовжувати робити свою справу.

Тісна співпраця депутатського корпусу Софіївської сільської ради з місцевими сільгосппідприємствами, селянськими фермерськими господарствами та одноосібниками дозволила упродовж 2013-2018 років обладнати вуличне освітлення в селах Софіївка Перша, Новоселівка, Новомар’ївка, Роздолівка, Рудаєве та Зубове, замінити в повному обсязі дерев’яні вікна на сучасні металопластикові блоки в приміщеннях амбулаторії загальної практики сімейної медицини та дошкільному навчальному закладі (ясла-садку), а це дорогого вартує. 

Кожен день підносить свої сюрпризи, іноді приємні, частіше – негативні. Але коли сільська рада, районна влада та місцеві громади думають про майбутнє, спрямовують свою роботу в одному напрямку, дбають про добробут місцевого населення, то й результат, я впевнена, буде позитивним. 

     Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 28.01.2020 | Перегляди. 237 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...