Нове життя Сьогодні в Україні відзначають Хрещення Господнє
:

Сьогодні в Україні відзначають Хрещення Господнє


Поділитися в соц.мережах.Хрещення Господнє або Богоявлення щорічно відзначають 19 січня (6 січня за старим стилем).

У цей день православні християни згадують євангельську подію - Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.Хрещення є одним з найважливіших церковних свят. 

Ісус Христос прийшов до нього з Галілеї.

Коли Іоанн побачив Його, то, впізнавши у Ньому Месію, спочатку хотів утримати Ісуса, кажучи: мені потрібно хреститися від Тебе, чому Ти приходиш до мене? Але Ісус відповів йому: облиш зараз, бо так належить нам виконати усяку правду. Тобі Іоанн допустив Його. І, хрестившись, Ісус в той же час вийшов з води, - і, відкрилися Йому небеса, і побачив Іоанн Духа Божого, Який сходив, як голуб, і опускався на Нього. (Мф. 3:13-16)

Згідно християнського віроучення саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини.

У західній церкві свято отримало назву Богоявлення, оскільки під час Хрещення Ісуса відбулося особливе явлення всіх трьох ликів Бога: Бог Отець з небес свідчив про Сина, що хрестився і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса, підтверджуючи таким чином Слово Отця.

Освячення води

За традицією, на Водохреща кроплять свяченою водою будинок, двір і домашніх тварин. Вважається, що це принесе родині удачу і благополуччя.

Також багато вірян здійснюють обмивання в ополонці в пам'ять Богоявлення на річці Йордан. Ритуал символізує очищення від гріхів і захищає від хвороб.

Оскільки в цей час року більшість річок і озер бувають скуті кригою, для купання прорубують ополонки у вигляді хреста. На згадку про річку, в якій хрестився Спаситель, їх називають йорданню.

У народі вірили, що у Водохресну ніч вода набуває цілющих і чудодійних властивостей. Її зберігали весь рік і використовували під час хвороб або для боротьби з нечистою силою. Дівчата намагалися вмитися водохресною водою, щоб зберегти красу.

Що не можна робити в свято Хрещення

    Перед купанням в ополонці заборонено пити алкоголь.
    Не можна прати, прибирати, шити і в'язати.
    У цей день прийнято проявляти терпіння, допомагати ближнім, дякувати Богові і очищати думки і душу від гріхів. Строго заборонено лаятися і думати про погане.
    Не можна набирати воду з кепськими думками, інакше вона втратить цілющі властивості.
Дата публікації: 19.01.2021 | Перегляди. 34 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 22 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 26 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 243 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 258 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...