Нове життя Скорочуються площі з нейтральною реакцією лужного середовища ґрунту, – дослідження
:

Скорочуються площі з нейтральною реакцією лужного середовища ґрунту, – дослідження


Поділитися в соц.мережах.Як показали результати десятого туру агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, що його здійснили фахівці «Інституту охорони ґрунтів України», у нашій державі скорочуються площі з нейтральною реакцією лужного середовища та зниження вмісту гумусу в ґрунті.

Про це розповіла вчений секретар Державної установи «Держґрунтохорона» Світлана Романова.
«За результатами обстеження, понад 19% ґрунтів є кислими, 57,3% – близькими до нейтральних і нейтральними, 23,6% – лужними. Середній показник кислотності ґрунтів України становить 6,39, що відповідає нейтральній реакції ґрунтового розчину», – зазначила Світлана Романова.
Вона також зауважила, що через катастрофічне зменшення внесення хімічних меліорантів та застосування переважно фізіологічно кислих добрив спостерігається тенденція підкислення ґрунтів Поліської та Лісостепової зони й у той же час підлуження ґрунтів Степової зони. Відтак, зменшується площа ґрунтів з нейтральною реакцією лужного середовища.
«За останні 25 років середній показник вмісту гумусу в ґрунтах України зменшився з 3,36% до 3,16%. Наразі в обстежених господарських угіддях поки переважають ґрунти з середнім (27%) та підвищеним (35%) вмістом гумусу, ґрунти з високим вмістом становлять 20%, дуже високим – 3%, з низьким і дуже низьким – 15%, 4%. Спостерігається зменшення вмісту гумусу у 13 областях України», – додала фахівець.
Нагадаємо, родючість ґрунту на технології mini-till за 5-7 років зростає приблизно в 1,5 раза. Якповідомлялося, вміст гумусу на полях ФГ «Слобідське» зріс за десять років застосування технології no-till.

Джерело:AgroTimes

Дата публікації: 06.01.2021 | Перегляди. 120 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1390 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1391 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1623 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1626 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...