Нове життя Разом можна подолати всі негаразди
:

Разом можна подолати всі негаразди


Поділитися в соц.мережах.До складу Уплатнівської сільської ради входять чотири населених пункти: Уплатне,  Милівка, Новоуплатне та Кленове. Відстань до районного центру становить 20 км. По території, яка займає 6293 га,  проходить залізниця. Площа населених пунктів – 227,93 га. Кількість дворів – 463.

Кількість населення складає 847 осіб, а саме: в селі Уплатному проживає 587 чоловік, у Милівці – 156, в Новоуплатному – 80, у Кленовому – 24 особи. 

Про роботу Уплатнівського органу місцевого самоврядування розповідає його очільник Тетяна Миколаївна Туник.

- На посаду сільського голови мене громада обрала восени 2015 року, як і  секретаря Наталію Гришину. Ми з нею потрапили у молодий дружний колектив, який вже мав досвід роботи в органах 
місцевого самоврядування, -  це головний бухгалтер Діана Каменева та спеціаліст другої категорії землевпорядник Вікторія Глушко. Також було обрано 12 депутатів, членів виконавчого комітету та сформовано постійні комісії сільської ради. Відразу хочу зазначити, що мені пощастило працювати з відповідальними та небайдужими до життя громади людьми.
 
- То з чого Ви починали свою діяльність?  

- Коли я очолила сільську раду, був уже кінець року, то у 2015 ми встигли тільки замінити перегорілі лампочки вуличного освітлення на двох вулицях Уплатного, бо на той момент це була проблема номер один, адже з 32 ламп світило лише 5 штук. Бюджет сільської ради був порівняно невеликим - всього 932 тис. грн., а планів стосовно благоустрою громади у нашого жіночого колективу -  безліч.

Вже з 1 січня 2016 року Уплатнівський дошкільний навчальний заклад рішенням сесії сільської ради було передано у спільну власність територіальних громад сіл, селища Близнюківського району Харківської області. Ми збільшили земельний податок з паїв до 1%, що спочатку викликало обурення багатьох наших земляків, але завдяки цьому непопулярному рішенню, бюджет сільради збільшився до 1,468 млн. грн..

В результаті саме це допомогло у 2017-2018 роках повністю зробити вуличне освітлення в Уплатному та Милівці та на одній вулиці в Новоуплатному. Зазначу, що до цього ліхтарі світили лише на двох вулицях Уплатного. На жаль, завершити повністю цей напрямок робіт нам не вдалося через суттєве подорожчання,, то питання вуличного освітлення у всіх без винятку населених пунктах сільради  так і залишається відкритим. 

- Які соціальні прорами діють в Уплатнівській сільській раді?

-  З 2016 року сесіями сільської ради було прийнято п’ять програм, які ми щороку поновлюємо або вносимо в них зміни. Так, завдяки програмі «Благоустрій села» проводимо  впорядкування місцевого полігону для вивезення твердих побутових відходів, ліквідуємо стихійні сміттєзвалища, упорядковуємо кладовища.

Для проведення цих робіт залучаємо спецтехніку. Наразі відремонтовано (підсипано) дорогу між вулицями Тернівська та Шумовського в Уплатному та під’їзд до місцевого стадіону. Також за цією програмою навесні проводиться поточний  ремонт пам’ятника загиблим воїнам, прибирається місцевий парк, скошуються бур’янів, вирубується поросль протягом всього весняно–осіннього періоду. З метою упорядкування обліку та ефективного використання комунального майна, рішенням сесії сільської ради у 2016 році було взято на баланс сільської ради автобусну зупинку по вул. Шумовського та металевий  паркан навколо місцевого скверу, проведено поточний ремонт і пофарбовано дані об’єкти. 

Ще  виготовлено таблички з назвами сільської ради, населених пунктів  та вулиць, придбано двосторонній відвал на трактор МТЗ 80-82 для очищення доріг від снігу,  бензокосу та бензопилу. 
 Прийнявши програму «Турбота», сільська рада має змогу матеріально підтримувати малозабезпечені верстви населення, сім’ї учасників АТО, громадян, які потрапили у складні життєві ситуації  та ін..

Згідно з цією програмою  виплачуємо допомогу на лікування наших земляків, поховання родичів непенсійного віку, батькам при народженні дитини, учням місцевої школи за успішне навчання, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій тощо.  Всього за період з 2016 по 2019 рік виплачено матеріальної допомоги на суму – 110,4 тис. грн. 

  Наша футбольна команда декілька років поспіль утримує перше місце в першості Близнюківського району та неодноразово виборювала суперкубок. Слід наголосити, що жителі Уплатнівської сільської ради є найактивнішими вболівальниками району. То завдяки «Програмі підтримки та розвитку фізичної культури і спорту Уплатнівської сільської ради» закуплено  для ФК «Уплатне» футбольні форми з гетрами, спортивне взуття, футбольні м’ячі,  сітки футбольні та волейбольну. Всього за чотири року профінансовано спортивні заходи на суму 105,3 тис. грн. До речі, ми дбаємо про стан місцевого стадіону, адже саме тут за будь-якої погоди відбуваються футбольні баталії, подивитися на які приходить багато людей.

То за кошти сільського бюджету виготовлено і встановлено лавки для вболівальників, постійно проводиться обкіс трави. Користуючись нагодою, хочу подякувати підприємцю Олександру Пужайчереді, який вже багато років на власному тракторі проводить скошування трави на футбольному полі. Аще  на стадіоні для відпочинку встановлено альтанку з лавками. Можливість зробити цей затишний куточок нам дала участь в проєкті соціальних інвестицій «Вода у долонях», який ми реалізували у 2017 році. 

«Програма проведення культурно-освітніх заходів» спрямована на відродження, збереження та розвиток української культури, організації дозвілля населення, забезпечення культурного відпочинку громадян. Завдяки функціонуванню вищеназваної програми  проводяться різноманітні культурно-масові та розважальні заходи, організовуються конкурси, закуповуються солодощі. За чотири роки на проведення свят використано 42,5 тис.грн.

 Остання програма – це  «Програма збереження закладів соціально-культурної сфери на території Уплатнівської сільської ради». Вона спрямована на збереження існуючої структури соціально-культурних об’єктів, до складу яких входить сільський Будинок культури та бібліотека. 

- Розкажіть про об’єкти соціальної сфери, які функціонують на території Уплатнівської сільської ради.

- Всі об’єкти соціальної сфери розташовані в центральному селі сільради – Уплатному.
Сільський Будинок культури дістався громаді від колишнього колгоспу. Це велике двоповерхове приміщення, на яке були відсутні документи. Тож за 2016–2017 роки ми виготовили в БТІ технічний паспорт на будівлю, згідно з процедурою провели оцінку і реєстрацію прав на сільський заклад культури у державного реєстратора. Відтепер будівля СБК належить громаді.

За цей час проведено поточний ремонт приміщення, відремонтовано фойє, кімнату-роздягальню, фасад, східці біля фасаду, малий зал для концертів та зборів громадян, зроблено сцену у малому залі, придбано одяг для сцени та національні костюми для аматорів. Глядацький зал і роздягальню облаштовано електрообігрівачами «Білюкс». Для зручності в роботі працівникам культури ноутбук СБК підключено до мережі інтернет та встановлено WI-FI-роутер.

Слід додати, що ремонтні роботи проводилися з залученням громадян, які перебували на обліку в районному центрі зайнятості. Завдяки умілим рукам Браницької Тетяни, Харитонової Світлани, Чиркової Регіни та Кашлікової Тетяни Уплатнівський Будинок культури є культурним центром нашої великої громади, бо в начебто звичайний ремонт ці жінки вклали не тільки свої сили, але і креативні ідеї. Поступово, з року в рік ми оновлюємо матеріально-технічну базу СБК. Для цього придбали тенісний і більярдний столи, аерохокей, звукову апаратуру (колонки, мікшерний пульт), світлові ефекти. 

Вже 27 років очолює заклад культури Гудь Олександр, а завдяки креативності та запальному ентузіазму художнього керівника Каменєвої Людмили вони зібрали навколо себе талановитих земляків. То концерти та культурно-масові заходи, підготовані нашими аматорами, завжди збирають повен глядацький зал.

Окремо хотілося б зупинитися на діяльності Людмили Каменєвої. З приходом цієї активної жінки на посаду художнього керівника, у сільському Будинку культури розгорнулася бурхлива діяльність, ця жінка-запальничка має завжди багато креативних ідей і саме вона відновила діяльність пісенного гурту «Забава», який вже заявив про себе не тільки на районних заходах, а й на обласних та всеукраїнських. Легко працювати і мені, коли за спиною надійний тил. До речі, після кожного концерту ще проводяться і дискотеки, куди ходить молодь віком до… шістдесяти років, то запрошуємо всіх бажаючих весело провести час.

 Функціонує у нас також сільська бібліотека-філія, де працює завідувачем Кузьменко Олена, яка віддала посаді 25 років життя. Вона проводить тематичні викладки, огляди періодики, а також є активною учасницею художньої самодіяльності. Бібліотечний фонд зараз налічує близько 7500 екземплярів. Сільська рада щороку проводить передплату періодичних видань, перевагу віддаємо сучасним журналам для дітей і жінок, для тих, хто полюбляє займатися рукоділлям, традиційно передплачуємо і улюблену газету рідного краю «Нове життя». На жаль, небагато наших земляків зараз відвідує бібліотеку, напевно, більше гортають сторінки інтернету вдома, але ті, хто полюбляє читати, книгу не проміняють ні на що.

 Ніколи сільська рада не стояла осторонь закладів шкільної та дошкільної освіти, надаючи фінансову допомогу, підтримуючи у всіх починаннях керівників цих закладів. 

Будівля Уплатнівської школи триповерхова, найбільша в районі, розрахована аж на  464 учні, а сьогодні тут навчається всього 59 учнів, бо молоді залишається в селі все менше, то й рівень народжуваності щороку все нижчий. Очолює освітній заклад Алла Середа. Ця чарівна жінка має 32-річний педагогічний стаж, з них 12 років працює на посаді директора.

Влітку після негоди були проблеми з покрівлею будівлі та вікнами, але вже все відремонтовано, старі вікна замінено на енергозберігаючі, то в класах стало набагато затишніше. У 2019 році батьківський комітет брав участь у конкурсі міні-проєктів «Разом в майбутнє», який проводиться Харківською обласною радою, і, дякуючи перемозі в цьому конкурсі, у школі з’явився сучасний комп’ютерний клас, вартість якого склала 202,5 тис.грн. Сільською радю в рамках співфінансування даного проєкту було перераховано 91,5 тис.грн.

Із сільського бюджету постійно виділяються кошти на підвіз учнів, питну воду, відпочинок дітей у пришкільному таборі, поточний ремонт приміщення, новорічні подарунки для дітей, вугілля для опалення та ще фінансування двох гуртків - «Географічне краєзнавство» та «Хореографія». За минулий рік для школи виділено субвенції з бюджету сільської ради у сумі 181,8 тис. грн. 
Дошкільний навчальний заклад, який відвідує 19 малят різного віку, вже 21 рік очолює  Олена Сєркіна, яка має 36-тирічний досід роботи з дітьми. Сільська рада, як я вже говорила, у 2016 році передала ДНЗ на фінансування районного бюджету, але з сільського бюджету ми продовжуємо виділяти кошти на оплату електроенергії і телефонного зв’язку, питну воду, поточний ремонт, канцелярські товари, новорічні подарунки для малечі. Всього у 2019 році виділено на ці потреби 22,9 тис. грн.

 Медичне обслуговування мешканці нашої сільської ради отримують в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Уплатне. Протягом 14 років керує цим закладом сімейний лікар Тетяна Копелюк. Її досвід роботи становить вже 27 років. Розташована амбулаторія у триповерховій будівлі колишньої лікарні, слава про яку у свій час розносилася далеко за межами району. Дуже прикро дивитися, що у великій лікарні, де ще нещодавно функціонували  терапевтичне і неврологічне відділення, рентгенкабінет, флюорографія, клінічна лабораторія, фізкабінет – постійно скорочується штат працівників.

Сьогодні в амбулаторії діють тільки денний стаціонар, аптечний пункт та стоматологічний кабінет. Не так давно сільською радою придбано для медичних потреб електрокардіограф та замінено п’ять старих вікон на пластикові. У 2019 році виділено 23,0 тис.грн на ноутбук, аптечку, дезінфікуючі  засоби та будматеріал. В приміщенні амбулаторії розміщена також служба екстреної медичної допомоги, яка обслуговує мешканців декількох сільських рад, а фахівці, які рятують життя та бережуть здоров’я наших земляків, чуйні та відповідальні люди.
 
До об’єктів соцсфери відноситься також і поштове відділення.  Доставляє пошту і пенсії жителям сільської ради Тетяна Романченко. Слід, мабуть, додати, що послуги з торгівлі надають шість приватних магазинів, то у покупців завжди є вибір, адже асортимент товарів досить різноманітний.
 
- На території Уплатнівської сільської ради немає базових великих сільгосппідприємств, які традиційно значно допомагають тим громадам, де обробляють земельні площі. Хто є підтримкою у Вашій роботі?

- Дійсно, крупних сільськогосподарських підприємств у нас немає. Обробітком землі займаються фізичні особи підприємці та одноосібники. Однак, завжди існує розуміння між ними і сільською радою. При потребі хлопці допомагають технікою і завжди йдуть назустріч проханням, за що я висловлюю щиру подяку. Ми всі – одне ціле, то віддаючи крихітку своїх коштів, своєї посильної допомоги на благо рідної громади, отримуємо необхідний добробут.  

 Люди нашого краю талановиті та працьовиті. І хоча в селах жити важко, але ми не втрачаємо оптимізму, віримо в краще майбутнє. Багато чого робимо самі, бо тільки разом- ми сила і тільки разом можна подолати всі негаразди. 
 
Записала Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 24.02.2020 | Перегляди. 126 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...