Нове життя Про ситуацію зі сказу у Харківській області у січні 2020 року.
:

Про ситуацію зі сказу у Харківській області у січні 2020 року.


Поділитися в соц.мережах.За 2 тижні поточного року в області зареєстровано 6 випадків сказу серед тварин (за січень 2019 року – 5 випадків).

У Дергачівському  районі захворіло 4 домашніх тварини в різних населених пунктах, у Золочівському та Харківському районах – по 1 випадку у безпритульних котів.

В цих районах з кінця 2019 року триває епізоотія сказу.Отримали ушкодження від скажених тварин 11 осіб, всіх їх залучено на антирабічне лікування.

Сезонний підйом захворюваності на сказ серед тварин почався  з листопада 2019 року.

За останні два місяці минулого року було зареєстровано 11 випадків сказу  (6 домашніх котів, 4 домашніх та 1 безпритульний собаки), з  них по 1 випадку у  м. Вовчанську та м. Люботині, 2 випадки – у Золочівському районі,  3 – у Харківському,  4 – у Дергачівському. 
Через контакт зі скаженими тваринами 24 постраждалих отримали антирабічне лікування.

Випадки сказу  серед людей в області не реєструвалися з 2015 року. В Україні 11.01.2020 діагностовано сказ у мешканця Миколаївської області, який був покусаний безпритульним собакою. Постраждалий звернувся за медичною допомогою, проте потім відмовився від антирабічних щеплень.

Сказ – смертельне захворювання, тому не слід нехтувати правилами, які можуть врятувати життя:

—    щорічно щеплювати проти сказу власних собак і котів;


- не намагатися піймати безпритульних та диких тварин, погодувати їх з рук;
- при укусі необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до медичної установи


Джерело : labcenter.kh.ua
Фото : tvugresha.ru


Дата публікації: 17.01.2020 | Перегляди. 203 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...