Нове життя Про головне: «Доступні ліки», тестування та вакцинація
:

Про головне: «Доступні ліки», тестування та вакцинація


Поділитися в соц.мережах.Осінь та зима – це ті пори року, коли традиційно зростає кількість сезонних захворювань та загострюються хронічні хвороби, а зараз ще й лютує ковід. То люди прямують до аптек, щоб придбати ліки, які з теперішнім ціноутворенням та низькими заробітними платами сильно б’ють по гаманцю пересічного громадянина.

Про програму «Доступні ліки», стан захворюваності на COVID-19 та тестування розповідає генеральний директор КНП «Близнюківський Центр первинної медичної допомоги» Геннадій Павлюк.

- Геннадію Петровичу, наскільки відомо, по програмі «Доступні ліки» працюють три аптечні заклади, що функціонують у Близнюках – це аптека мережі 9-1-1, ФОП Брізіцький (на ринку) та аптека «Люпін» (в лікарні). Нагадайте, будь ласка, хто має право на отримання електронного рецепту?

- Державна програма «Доступні ліки» продовжує працювати і в цьому році. Під дію програми підпадають хворі на ішемічну хворобу серця, гіпертонічну хворобу, цукровий діабет (не інсулінозалежні), бронхіальну астму. Для отримання електронного рецепту на необхідні ліки, зазначенні в переліку, потрібно звернутися до сімейного лікаря, з яким була укладена декларація.

- Щодня Державна установа «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» надає інформацію стосовно кількості підтверджених випадків захворювання на COVID-19, але підписники групи «Нове життя» у Фейсбуці деколи пишуть, що то цифри неточні. Можливо, у Вас є інші дані?

- З початку епідемічного сезону та захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у Близнюківському районі зареєстровано – 205 підтверджених випадків хвороби. З цієї кількості хворих проліковано амбулаторно сімейними лікарями КНП «Близнюківський РЦ ПМД» - 160 чоловік, стаціонарно в інфекційному та терапевтичному відділеннях Лозівської ЦРЛ – 45 осіб. Додам, що мобільною бригадою нашої установи проведено 485 ПЛР – тестувань з доставкою біоматеріалу в Обласний лабораторний центр Харкова, а також проведено 104 виїзди мобільної бригади.

Хочу зазначити, що на сьогоднішній день маємо в достатній кількості «швидких тестів». Власне тестування проводиться згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України та направлень сімейного лікаря особам з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2; з ознаками інших ГРВІ; з встановленим діагнозом пневмонії; особам, що були у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком гострої респіраторної хвороби COVID-19 (не раніше, ніж на 8 день після контакту); особам, що підлягають плановій госпіталізації.

- Зараз у всіх на вустах питання щодо вакцинації громадян від ковіду. Чи будуть близнюківці проходити щеплення?

- За інформацією МОЗ України, вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19 відбуватиметься в п’ять етапів: з середини лютого 2021 по 2023 рік. На першому етапі проводитиметься вакцинація медпрацівників, військовослужбовців ООС на передовій та людей похилого віку. Користуючись нагодою, наголошу: наше здоров’я в наших руках. Зараз в Україні діє адаптивний карантин і потрібно виконувати всі необхідні протиепідемічні заходи – масковий режим, дотримання дистанції, використання дезінфікуючих засобів при обробці рук.

Записала Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 08.02.2021 | Перегляди. 1073 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1125 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1128 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1363 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1363 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...