Нове життя Під лежачий камінь вода не тече =foto=
:

Під лежачий камінь вода не тече =foto=


Поділитися в соц.мережах.Олексіївська сільська рада, як і інші територіальні громади Близнюівщини, потерпає від міграції молоді, зниження рівня народжуваності, високої смертності населення та інших доволі традиційних для жителів українського  села проблем.

Про роботу органу місцевого самоврядування розповідає його очільник - Олексіївський сільський голова Олена Миколаївна Кірієнко. 

- Олено Миколаївно, розкажіть спочатку про кількість жителів в Олексївській громаді.
- Наша сільська рада обслуговує населення чотирьох населених пунктів, кількість мешканців яких постійно зменшується. Так, в Олексіївці наразі зареєстровано 346 осіб, в Микільському - 118, у Григорівці – 81, а у Васюковому – 112 чоловік.

Хочу наголосити, що це кількість зареєстрованих осіб, яка відрізняється від фактичної кількості населення. Молодь навчається у вищих навчальних закладах, декого з людей похилого віку вже забрали до себе діти, а дехто поїхав на заробітки за кордон. Протягом минулого року ми провели в останню путь 15 наших земляків, а дітей народилося тільки шестеро. Всі ці чинники не додають оптимізму.
-  Під час сесій депутатами найчастіше розглядаються питання, що стосуються надання субвенцій закладам освіти, медицини, культури, фінансової допомоги місцевим жителям та традиційні земельні питання. Думаю, Олексіївська сільрада не є винятком. Розкажіть детальніше про діяльність ради, яку Ви очолюєте.
- Як каже народна мудрість: під лежачий камінь вода не тече. То ми робимо все від нас залежне для того, щоб молодь в селі залишалася, однак, через неможливість працевлаштуватися, дуже рідко молоді люди затримуються в селах. Сільська рада та депутатський корпус працює над тим, щоб наші земляки мали можливість займатися спортом і культурно відпочивати, а діти - навчатись в затишних приміщеннях. Ще з 2016 року в сільській раді діє три програми, про які я розповім детальніше. 
 
Програма розвитку фізичної культури і спорту, на яку спрямовано за 2016-2019 роки 190 тис. грн., дала змогу закупити футбольні та хокейні  форми, ключки, м’ячі, спортивний інвентар та організувати підвіз на спортивні змагання олексіївських любителів спорту. У  2020 році обсяг фінансування цієї програми становить 40 тис. грн., то роботу в напрямку розвитку фізичної культури і спорту продовжено. До слова, за кошти сільської ради утримується посада спортінструктора, і на власному ентузіазмі існує славнозвісна  Олексіївська хокейна команда.
На Програму проведення культурно-освітніх заходів спрямовано за чотири роки 126 тис.грн.. Завдяки цим коштам на території сільської ради проводились різноманітні культурно-масові і розважальні заходи. У році теперішньому обсяг фінансування цієї програми становить 30 тис. грн.

Необхідною є  Програма «Турбота», на втілення якої за вищевказаний період ми використали 146 тис. грн. Це, мабуть, найбільш соціальна програма, закладені під яку кошти допомагають виплачувати матеріальні допомоги учасникам АТО, військовослужбовцям, призваним на військову службу за контрактом, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам війни, учасникам бойових дій Другої світової війни і локальних війн. Також виділяємо кошти на лікування тяжко хворих громадян сільської ради, на поховання місцевих жителів сільської ради, які ніде не працювали, не перебували на обліку в центрі зайнятості, не досягли пенсійного віку тощо.

А ще фінансово заохочуємо учнів школи за відмінне навчання та участь у районних та обласних конкурсах. У 2020 році разом з депутатами вирішили виплачувати матеріальну допомогу мамам при народженні дитини, то зараз обсяг фінансування цієї програми становить 100 тис. грн
- Вже декілька років поспіль кожна сільська рада намагається брати участь в обласному конкурсі міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Розкажіть про успіхи громади Олексіївської сільської ради.
 - Це дійсно чудовий конкурс, який значно допомагає органам місцевого самоврядування.  За період 2016-2019 роки нашою сільською радою було реалізовано п’ять міні-проєктів, завдяки чому залучено інвестиції в сумі 471 422 грн., кошти сільської ради склали 384 437 грн. 
У 2016 році  в розробці був міні-проєкт «Наш вибір – здоровий спосіб життя», сума фінансування якого склала  60 000 грн.. В рамках проєкту встановлені вуличні тренажери, тенісний стіл для вулиці, баскетбольні стойки, батут.

У 2017 році реалізовано проєкт «Здорові діти – запорука здорової нації» (сума фінансування 196 000 грн.),  завдяки цьому в Олексіївській ЗОШ встановлено енергозберігаючий твердопаливний котел. У 2018 році міні-проєкт «Комп’ютерний клас – центр інформаційної освіти сільської школи» з сумою фінансування 160700 грн. дав змогу придбати для Олексіївського закладу освіти шість сучасних комп’ютерів та мультимедійну дошку.

Минулий рік порадував виграшом двох міні-проєктів, як-то: «Олексіївській громаді – сучасний центр культурного розвитку і дозвілля» з сумою фінансування 240 000 грн., в рамках якого для Олексіївського сільського Будинку культури придбано одяг сцени, штори, костюм Діда Мороза, акустичну звукопідсилюючу апаратуру, матеріали для більярдного столу, встановлено металеву  огорожу та облаштовано підхід тротуарною плиткою, та «Вічна пам’ять загиблим, вічна шана живим» з сумою   фінансування 199 125 грн.

В рамках останнього облаштовано підхід до пам’ятника тротуарною плиткою та встановлено гранітні арки з прізвищами загиблих односельців.  
- На території Олексіївської сільради функціонують школа, дошкільний навчальний заклад, сільський Будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт. Яку підтримку надає сільська рада для розвитку об’єктів соціальної сфери?
- Особливу увагу сільська рада приділяє закладу середньої загальної освіти. Постійно надаються субвенції на пально-мастильні матеріали для підвозу учнів до школи і в зворотньому напрямку, на запасні частини для шкільного автобуса, на харчування учнів 1-4 класів та харчування учнів влітку в таборі відпочинку.

Так, у 2019 році надано 47 900 грн. субвенції на пальне, 4 000 грн. - на запасні частини., 44 278 грн. - на харчування.  Також  виділено  22 140 грн. для їдальні на придбання системи очистки води та 7 000 грн. - на світильники, крани та двері. А раніше облаштовано внутрішні туалети, замінено вікна на енергозберігаючі в спортзалі, їдальні, в приміщенні початкової школи, а також вхідні двері. 
 Не забуваємо з депутатами і за дошкільний навчальний заклад.

У минулому році виділялися кошти на придбання дитячих меблів (15 000 грн.), ноутбука (9 000 грн.), світильників і кранів (2 700 грн.), на оплату медогляду працівників закладу (1287 грн). В дитячому садку замінено на енергозберігаючі всі вікна та вхідні двері, підведено воду, закуплено посуд та іграшки. Подарунки на свята – це обов’язковий пункт витрат, то, починаючи з 2016 року, на Святого Миколая для всіх без винятку учнів школи і вихованців дитячого садочка виділяємо кошти для придбання вітамінів (мандарини та банани). В 2019 році на це використано 3187 грн.
 
Не стоїмо осторонь позашкільної освіти. Наразі сільська рада фінансує роботу гуртків «Юний захисник Вітчизни» та «Граматика ефективного спілкування», де  діти вивчають англійську мову. В минулому році на ці потреби використано 18 644 грн.

 Посильна увага приділяється і закладам культури. Вже давно всі вікна і вхідні двері в Олексіївському Будинку культури та сільській бібліотеці замінено на енергозберігаючі. Ще у 2018 році замінено електропроводку на нову та встановлено електроконвектори для опалення приміщень цих закладів на суму 112 100 грн.

У минулому році для СБК були виділені 14 500 грн. на поточний ремонт, а для бібліотеки на передплату періодичних видань - 6000 грн. Наголошу, що на базі Олексіївського закладу культури понад 30 років функціонує  ансамбль «Доярочка», який займав призові місця в районних конкурсах і вже заявляє про себе не тільки в Україні, а й за її межами, то для народних аматорів за кошти сільської ради придбано вишиванки.

 Селу без медичного обслуговування зовсім важко, то у 2013 році фельдшерсько-акушерський пункт було перенесено з аварійного до утепленого та відремонтованого за рахунок коштів сільської ради приміщення. Також там замінено вікна та двері на енергозберігаючі. У 2019 році з сільського бюджету виділено 5 000 грн. на медикаменти для ФАПу,  2 726 грн - на туберкулін, 4354 грн - на інсулін, 2 000 грн. - на деззасоби та індивідуальні засоби захисту медпрацівників.

 Також у 2019 році на кладовищах сіл Олексіївка, Микільське, Васюкове сільською радою замінено паркани на загальну суму 167 688 грн. Ми здійснили оплату ансамблю «Доярочка» за послуги з проведення «Другого національного чемпіонату з фольклору «Evrofolk Вінниця 2019», виділивши 2350 грн. 

Заохочуємо людей і до утримання підсобного господарства, то оплатили вакцинування великої рогатої худоби  та домашніх тварин на суму 5991 грн. Всім жителям сільської ради, які утримували в своїх господарствах молодняк ВРХ, було оформлено дотації за  вирощування. 
У всіх населених пунктах сільської ради проведено вуличне освітлення. 

Все перераховане можна назвати результатом тісної співпраці сільської ради з депутатським корпусом, районною владою, землекористувачами, які здійснюють свою діяльність на території нашої сільської ради, керівниками всіх закладів, що функціонують у нас на території та й всім небайдужим жителям населених пунктів Олексіївської сільської ради.
- Згідно з Вашими словами, робота проведена дуже велика. Однак, новий рік – нові плани. Що стоїть у пріоритеті до виконання на рік прийдешній?
- Плануємо замінити каналізацію в приміщенні початкової школи та дитячого садка, виділити кошти на поточний ремонт в школі та ДНЗ, харчувати всіх дітей школи та дитячого садка за рахунок коштів сільської ради, щоб батьки не витрачали свої гроші на ці цілі. 

Я дуже хочу, щоб українське село в цілому, і населені пункти нашої сільської ради зокрема мали щасливе майбутнє, наповнювалися сміхом здорових дітей, гамором численних працівників на сільськогосподарських підприємствах, і люди, які працюють разом зі мною, розділяють ці мрії, то я щиро дякую кожному за допомогу в розвитку Олексіївської територіальної громади.

     
     Дата публікації: 17.02.2020 | Перегляди. 276 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

11.07.2020 | Перегляди. 7 | Категорiя: В Україні

У Держгеокадастрі триває активна підготовка до старту ринку землі. Про це сьогодні заявив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко у ході міжнародної конференції Grain Ukraine-2020, що проходить в м. Одесі.«Сьогодні в Держгеокадастрі проводимо колосальну роботу, щоб після старту обігу земель сільгосппризначення зробити нашу ...
11.07.2020 | Перегляди. 14 | Категорiя: В Україні

Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в ефірі каналу "112 Україна”"Зараз ми бачимо перші позитивні паростки програми "5-7-9”. У нас заявок зараз є на 8 млрд. Я думаю, через 2 тижні процес буде ще активнішим. Банки-учасники підтверджують, що отримали реальний інструмент і активно приймають заявки від клієнтів”, - ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД04.07.2020 | Перегляди. 29 | Категорiя: Культура

Учасники жіночого аматорського колективу «Забава» (художній керівник Людмила Каменєва) Уплатнівського сільського Будинку культури прийняли участь в Міжнародному багатожанровому фестивалі «Україна єднає світ» (дистанційно) та стали лауреатами ІІІ ступеню.
Редакцiя газети «Нове життя» вiтає участникiв колективу з почесним званням i бажає здоров'я,творчого ...

30.06.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Вихованці школи брейкінгу LZB минулої суботи виступали у Близнюках на привокзальній площі.  Ця Школа функціонує у Лозовій, а її засновники займаються розвитком хіп-хоп культури в Україні. ихованці закладу були учасниками багатьох танцювальних фестивалів, де неодноразово отримували перемогу. Слід зазначити, що діти із задоволенням ходять на тренування, бо ...