Нове життя Нашi бесiди
:

Нашi бесiди


Поділитися в соц.мережах.16 січня набула чинності стаття мовного закону, відповідно до якої всі заклади обслуговування зобов'язані надавати послуги та інформацію державною мовою.Такі норми містяться в 30-й статті закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який ухвалили ще у 2019 році. Норми мовного закону набувають чинності поступово, і деякі з них почнуть діяти аж у 2030 році. Тож нині використання української мови  є обов’язковим у роботі держчиновників, освітян, медиків, правоохоронців, військовослужбовців, суддів, адвокатів і нотаріусів. Виключно українською повинна бути мова реклами, спортивних заходів, афіш, вивісок, дорожніх знаків, у написах і повідомленнях у транспорті.

Дата публікації: 18.01.2021 | Перегляди. 126 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коронавірус змінює світ: форми соціального життя, трудові відносини, економіку. Людство вчиться жити в нових обставинах, коли невидима небезпека змушує бути набагато обережніше, ніж раніше. Здоров’я кожної людини в її руках. Особливо в умовах сучасних реалій. Тепер люди, які обробляють руки  після кожного контакту з флешкою, смартфоном, дверною ручкою кабінету і т. д., не здаються параноїками. А потужний  антисептик в сумці, на робочому столі, скоріше говорить про свідомість людини, її готовність виживати в умовах, що змінилися.Лікарі рекомендують всім нам якомога частіше мити руки. Але, що робити, якщо такої можливості немає? Тут то на допомогу приходять антисептики. Антисептики –  це антимікробні речовини, які інактивують мікроорганізми або 

Дата публікації: 15.01.2021 | Перегляди. 120 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Підприємства штрафуватимуть на суму від 3400 до 5100 гривень за порушників маскового режиму.З 14 січня українських підприємців і власників бізнесу будуть карати за відсутність захисних масок у відвідувачів. Нові зміни в законодавство були внесені для запобігання поширенню коронавіруса в Україні та торкнулися підприємницької діяльності.Так, вже з завтрашнього дня, всі підприємці, які допустили відвідування своїх підприємств без використання маски, будуть платити штраф в розмірі від 3400 до 5100 гривень. Це правило поширюється на відвідування всіх підприємств, де здійснюється обслуговування населення, а також на громадський транспорт.

Дата публікації: 14.01.2021 | Перегляди. 107 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Усе через розбіжність у григоріанському та юліанському календарях. І хоча офіційне святкування Нового року припадає на перший день січня, але є багато таких, хто з святкує Новий рік за старим стилем, а саме 14 січня.У народі свято називають "Старий Новий рік". Попри те, що свято вважають залишком стародавнього дохристиянського звичаю, традиції пов'язані із ним бережуть і донині.
До того ж сучасний Новий рік припадає на різдвяний піст, а Старий Новий рік – вже ні, тож відсвяткувати можна від душі.Приготування до зустрічі "Нового року" розпочинаються ще 13 січня. Саме тоді святкують Щедрий Вечір. Слід додати, що за християнським календарем 13 січня відзначається День преподобної Меланії. 

Дата публікації: 13.01.2021 | Перегляди. 119 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

З початку епідемічного сезону на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції перехворіло 2,7% населення області – 70183 особи, з них діти до 17 років – 27599 (39,3%) особи.За результатами оперативного щотижневого аналізу захворюваності на 1 тижні (04.01.2021 – 10.01.2021) в області захворіло 2124 особи, з них 646 (30,4%) дітей віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 25,1%.З числа захворілих дітей питома вага організованих складає 93,0%, з них 54,6% – діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, 32,9% – дошкільні навчальні заклади.

Дата публікації: 12.01.2021 | Перегляди. 114 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Неймовірно таємниче, що сталося  тієї благословенної  ночі, пророкувалося  тисячоліттями. Готуючи людей до прийняття Месії. Не один з пророків глибокої давнини вказував, що народиться Спаситель від Діви, чекали Його з роду Давидового, все історично вже підводило до того моменту. Ось вже й Архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві Марії благу вість, що Вона, під дією Святого Духа зачне і стане  Матір’ю  Спасителя. І ось Вона, вже вагітна, разом з обручником Йосипом  іде з Назарету до Вифлеєму (родинне місто царя Давида) аби під час загального перепису населення засвідчити, що вони з роду Давидового.  Через багатолюддя, не знайшлося їм прихистку в місті, а вже надходив вечір. На околиці  ж,  серед  скель   знайшло подружжя  печеру з яслами для тварин.

Дата публікації: 07.01.2021 | Перегляди. 137 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

С Т О Р І Н К И: 1 23 4 5 6 ... »» ... 13

ВСЬОГО НОВИН: 75

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1329 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1329 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...