Нове життя Новий рік в Україні святкують двічі, 1 та 14 січня. Чому так?
:

Новий рік в Україні святкують двічі, 1 та 14 січня. Чому так?


Поділитися в соц.мережах.Усе через розбіжність у григоріанському та юліанському календарях. І хоча офіційне святкування Нового року припадає на перший день січня, але є багато таких, хто з святкує Новий рік за старим стилем, а саме 14 січня.

У народі свято називають "Старий Новий рік".

Попри те, що свято вважають залишком стародавнього дохристиянського звичаю, традиції пов'язані із ним бережуть і донині.

До того ж сучасний Новий рік припадає на різдвяний піст, а Старий Новий рік – вже ні, тож відсвяткувати можна від душі.Приготування до зустрічі "Нового року" розпочинаються ще 13 січня. Саме тоді святкують Щедрий Вечір. Слід додати, що за християнським календарем 13 січня відзначається День преподобної Меланії. 

У народі ці свята об'єднали, і тепер маємо Щедрий Вечір, або, як ще його називають — свято "Меланки".

Ввечері 13 січня відбуваються урочисті Богослужіння. Як і на святвечір перед Різдвом 13 січня готують святкову вечерю, яку ще називають "щедрою". Страви на столі мають стояти не пісні: кутя, м'ясо, фрукти та овочі, пироги тощо.

"Чим пишніший стіл накриє господиня, тим багатший рік матиме сім'я". За новорічний стіл слід сідати всією родиною. Важливо, щоб одяг цього дня був новим, або ж ретельно випраний.
А ще ввечері 13 січня слід залагодити усі конфлікти та попросити прощення, аби Новий рік зустріти в мирі та злагоді.

За традицією ввечері 13 січня щедрують та водять "Меланку". Раніше щедрівники в костюмах ходили від хати до хати, співали пісень, веселили господарів танцями та жартівливими сценками.
Вранці 14 січня, хлопці посівають й так вітають господарів з Новим роком.
Дата публікації: 13.01.2021 | Перегляди. 36 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 23 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 27 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 244 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 259 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...