Нове життя На шляху впровадження пробації
:

На шляху впровадження пробації


Поділитися в соц.мережах.5 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про пробацію», який введено у дію 27 серпня 2015 року. З нагоди цієї події сьогодні маємо розмову із начальником Близнюківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області майором внутрішньої служби Дмитром МИХАЙЛІЧЕНКОМ.

- Дмитре Валерійовичу, скажіть, будь ласка, що ж таке пробація?

- Відповідно до вказаного закону, пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, 
що характеризує обвинуваченого.

Суть пробації полягає у встановленні нагляду за засудженим з покладенням на нього певних зобов’язань й обмежень, без ізоляції його від суспільства (відвідувати центри пробації, періодично зустрічатися з інспектором з питань пробації, брати участь у певних різновидах діяльності, дотримуватися законослухняної поведінки тощо).

- Яке основне завдання працівників даної служби?

-  Не реагувати на протиправні дії в суспільстві не можливо, але в наших силах змінити поведінку людини, визначивши чинники, які спонукають її до злочину. На превеликий жаль, найчастіше причиною вчинення злочинів є відсутність стабільної роботи та стабільних джерел доходів, які необхідні для задоволення життєвих потреб. Переваги пробації в тому, що ми допомагаємо людям змінитися, відтак, зміни,  які відбулися в конкретній особі, в подальшому впливають на позитивні зміни в суспільстві, а пізніше – і в країні в цілому.

Отже, особі, яка вчинила правопорушення, ми даємо можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), надаємо підтримку на шляху до змін та у збереженні сімейних стосунків та зв’язків у громаді, сприяємо в пошуку роботи. Отже, людина не втрачає соціальні зв’язки, що допомагає нам убезпечити її від вчинення повторних злочинів. Працівники «Центру пробації» результативно працюють над зниженням злочинності та зменшенням кількості ув’язнених осіб в місцях позбавлення волі.

Звісно, в цьому є  позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві, громадянин не втрачає роботу та сплачує внески до держбюджету.

Також працівники служби пробації прагнуть донести до свідомості підопічних те, що скоєння нових злочинів тягне за собою наслідки, які ламають життя і позбавляють щасливого майбутнього. Тому важливим є усвідомлення засудженими цінностей людського життя, дотримання норм та правил поведінки у суспільстві, недопустимості вчинення повторних злочинів та осмислення наслідків своїх дій.

Людина сама вирішує, як саме їй жити, визначити соціальні позиції, чим займатись у житті, які цілі ставити перед собою, чи зможе вона переступити межі комфорту для того, щоб досягти мети (робота, сім’я, статус у суспільстві тощо) і проявити силу волі таким чином, щоб стати законослухняним громадянином.

- Яких успіхів в роботі досягнуто?

-  Щодо успіхів на шляху впровадження пробації, зазначу, що усього за п’ять років в Україні створено найбільшу систему пробації, яку в інших країнах запускали роками, а подекуди і сьогодні не мають такого законодавчого і практичного досвіду, який є в нашій країні.

Серед досягнень на шляху впровадження інституту пробації також є створення нормативної бази з урахуванням культурної й ментальної специфіки українського суспільства, участь у судовому провадженні у якості повноправного учасника, створення дієвої моделі ювенальної пробації, власних інструментів роботи з правопорушниками, зокрема пробаційних програм та ін.

Насамкінець  хочу зазначити, що результативність та успіхи в роботі у сфері пробації залежать від високопрофесійного персоналу. Отже, найголовніше для належного та повноцінного розвитку пробації – це віддані своїй справі люди, які відповідально ставляться до своїх обов’язків і які, як це не пафосно звучить, прагнуть змінити світ на краще. 

Записала Наталя ТКАЧЕНКО
Дата публікації: 10.02.2020 | Перегляди. 180 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...