Нове життя «Ми перемогли завдяки величезній вірі в Перемогу»
:

«Ми перемогли завдяки величезній вірі в Перемогу»


Поділитися в соц.мережах.Народився Олександр Павлович Коноваленко 3 вересня 1923 року в с. Рудаєве Близнюківського району Харківської області в багатодітній сім’ї.

Закінчив Рудаївську семирічку, пізніше середню школу, а після війни - Харківський педагогічний інститут ім. Сковороди.Випускний вечір у школі став першим днем війни. У лютому 1942 року хлопець був призваний до війська і пройшов короткотермінові курси командирів.

Отримавши звання лейтенанта, був направлений у діючу армію. З болем у серці Олександр Павлович згадував гіркі місяці відступу, які продовжувалися до самої Волги.

Лозунг «За Волгою для нас землі немає» став стержнем для кожного солдата. «Сніг, лід, вогонь, дим - все змішалося в одне пекло, - згадував ветеран. - Здавалось, ми не витримаємо, але героїзм кожного солдата зробив свою справу. Ми перемогли завдяки неймовірним зусиллям і величезній вірі в Перемогу».

Солдати, які бачили в своєму командирові здібного організатора, пророчили йому велике майбутнє військового, але не судилося. Так сталося, що в день свого 20-річчя він підірвався на міні вже на Смоленському напрямі. Після тривалого лікування вийшов з госпіталю інвалідом. Його нагороджено двома орденами Вітчизняної війни І і ІІ ступенів, орденом «Знак пошани», орденом Богдана Хмельницького, орденом Трудового Червоного Прапора, понад 20 медалями, медаллю Словенського народного повстання.

Але ні поранення, ні труднощі післявоєнного періоду не вибили Коноваленка зі строю. Після звільнення району Олександр Павлович працював у райвідділі соціального забезпечення, згодом - він працівник райкому партії, далі - секретар райкому з ідеологічних питань, пізніше – директор  найбільшої школи в районі.

Вийшовши на заслужений відпочинок, Олександр Павлович знаходив застосування своєму досвіду та кипучій енергії у ветеранському русі, якому віддав понад 12 років свого життя на посаді голови ради ветеранів.

О.П. Коноваленко - блискучий промовець і співрозмовник. Його виступи завжди були насичені конкретними й переконливими фактами, добре сприймалися слухачами різного віку. І хоча вже давно немає Олександра Павловича серед живих, пам’ять про нього ще довго житиме серед тих, хто працював і спілкувався з ним.

Матеріал надала Н.Клименко, голова Близнюківської 
ветеранської організації

Дата публікації: 04.05.2020 | Перегляди. 28 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...