Нове життя Медична реформа стартувала
:

Медична реформа стартувала


Поділитися в соц.мережах.Першого квітня стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги, незважаючи на  запроваджений в країні режим надзвичайної ситуації.

То про те, як зміниться надання медичних послуг у Близнюківській районній лікарні та як наразі функціонує медичний заклад, - розповість генеральний директор КП «Близнюківська ЦРЛ» Лариса Полікова.


- Ларисо Володимирівно, розкажіть, будь ласка, детальніше, що треба робити людям після реформи та чи взагалі підписала наша лікарня угоду з Національною Службою Здоров’я України (НСЗУ)?

- 25 березня медзаклади України, і КП «Близнюківська ЦРЛ» в тому числі, отримали для підпису договори з НСЗУ з сумами фінансування. Наш заклад договір підписав, і хочу повідомити, що нами 
збережено стаціонарну допомогу при соматичних та хірургічних захворюваннях, амбулаторно-поліклінічну систему, також закладу надано пакет на можливість здійснювати паліативну стаціонарну та мобільну допомогу.

Користуючись нагодою, хочу наголосити, що значна фінансова підтримка, надана КП «Близнюківська ЦРЛ» від Близнюківської райдержадміністрації, районної ради, депутатського корпусу, селищної ради, СТОВ «Самара», СФГ «Ольга», СТОВ «АФ «Берестівська», СТОВ «Лан», ТОВ «Агро-Партнер 2013», ПСП «Тернівка», ПСП «Червона Зоря», ПП «Агроальянс 2007», - допомогла нам успішно прийти до другого етапу медичної реформи. Завдяки коштам від вищезазначених організацій та підприємств ми забезпечені необхідним комп’ютерним обладнанням.

Стосовно дій громадян після введення реформи, то наголошу, що реформування відбувається в період карантину, а значить і діяти треба відповідно. У разі захворювання пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря в телефонному режимі або ж до швидкої екстреної допомоги.
Близнюківська лікарня працює з 1 квітня тільки на ургентні випадки – це інфаркти, інсульти, травми, кровотечі, складні перебіги хронічних захворювань. Втім, знову ж таки наголошую: всім потребуючим медична допомога буде надана, бо лікарі працюють в штатному режимі.

- Користувачів соціальних мереж хвилює запитання, чи функціонує в райлікарні інфекційне відділення?

- Інфекційного відділення у Близнюківській лікарні вже немає. Приміщення, де раніше розміщувалося це відділення, реконструйовано під надання паліативної допомоги - це сучасний напрямок медичної допомоги та соціальної опіки, що застосовується відносно пацієнтів з важкими невиліковними хворобами в активній фазі розвитку та обмеженою тривалістю життя. Як я вже згадувала, після реформування саме нашому медичному закладу надано пакет на надання стаціонарної та мобільної паліативної допомоги.

- То як же бути, коли доведеться ізолювати хворих на коронавірусну інфекцію «СОVID 19»?

- В першу чергу зазначу, що ще жодного випадку в нашому районі на це захворювання не зафіксовано. Однак, на рівні області визначено лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Найближчою до нас є лікарня КНП «Лозівське територіальне медичне об’єднання» Лозівської міської ради Харківської області. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я, бо це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю, а при наявності важких симптомів - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - на 103. Втім, на період гострої потреби всі без винятку лікарні, і наша також, будуть перепрофільовані в інфекційні. Тож приводів для паніки немає.

- А скільки хворих готова прийняти лікарня у разі потреби?

- Наразі лікарня розрахована на 70 ліжко-місць, але за потреби можна розмістити і близько 300 осіб. Поодинокі випадки ми реєструємо і направляємо хворих до обласної лікарні, де є відповідні лабораторії. Повірте, ми готові до будь-якого розгортання подій.

- Нещодавно широкого резонансу набуло повідомлення про те, що був наказ керівника Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА щодо перевезення апаратів штучної вентиляції легенів з районних лікарень до обласних. Близнюківська ЦРЛ була в цьому списку. То чи є такі апарати в Близнюківському медзакладі зараз, чи вони таки перевезені до Харкова?

- Я запевняю, що апарати для вентиляції легенів і кислородні концентрати у Близнюківській ЦРЛ є  в достатній кількості.

 - Сьогодні лікарі знаходяться в зоні ризику зараження, бо доводиться працювати з інфікованими пацієнтами. Чи забезпечено медичний персонал лікарні, яку Ви очолюєте, засобами захисту?

- Так, ми готові до роботи з інфікованими пацієнтами. Нещодавно отримали дієву допомогу від народного депутата України Олександра Літвінова у вигляді масок, рукавичок та бахіл. А завдяки значній фінансовій допомозі мецената Валерія Деми на кожного медпрацівника ми замовили багаторазові комплекти індивідуального захисту. Також придбано деззасоби для обробки приміщень.

- Наших читачів також цікавить надання стоматологічних послуг.

- Відбуватиметься надання планової стоматологічної допомоги дітям до 16 років та надання  ургентної стоматологічної допомоги дорослим і дітям.

- У лікарні проходить реконструкція будівлі. Ремонтні роботи прогнозовано триватимуть до 2021 року. Скажіть, будь ласка, чи вплине на швидкість виконання реконструкції лікарні карантин?

- Маю надію, що ні. Ремонтні роботи продовжуються, кошти виділено. Обмеження стосуються лише умов роботи будівельників.

Наостанок я б хотіла всім читачам районної газети побажати міцного здоров’я і нагадати, що 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я. Пам’ятаймо, що здоров’я може мати дуже дорогу ціну. То я щиро зичу всім хворим - якнайшвидшого одужання, медикам - хорошої матеріальної і технічної бази, всім нам - бути здоровими і життєрадісними.
 
Записала
Ірина ВОРОНКІНА

Дата публікації: 07.04.2020 | Перегляди. 284 | Коментарі. 0 | Категорія: Нашi бесiди

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...